Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Hiina kinnisvaraturg kuumeneb üle
Hiina elamuturu rekordiline hinnatõus
meelitab investoreid, kuid teeb valitsuse murelikuks, sest tavainimeste ostujõud
elamispinna hankimist ei võimalda.
Kuigi Hiina valitsus on püüdnud kinnisvaraturgu rahustada, tõusid elamuturul oktoobrikuus hinnad keskmiselt rekordilise 9,5 protsendi võrra, kusjuures kõige suurem hinnatõus ulatus 19,9 protsendini, vahendas postimees.ee.
Hinnatõus on seotud Hiina kiiresti kasvava majandusega. Rahakad hiinlased paigaldavad meeleldi raha kinnisvaraturule ning ostavad üles kortereid, mis seejärel üüritakse välja või jäetakse esialgu tühjalt seisma.
Paljud omanikud loodavad ka tublisti teenida korterite väljaüürimisega olümpiamängude ajal.
Ülekuumenenud kinnisvaraturg on samas andnud riigile ka terve rea uusi miljardäre. Hetkel on Hiina rikkaim inimene 26-aastane naine Yang Huijan.
Täna ja eile viibis Äripäevas hiinlanna
Sophy Zhong, kelle eesmärk oli saada eestlastelt kogemusi käsiraamatute müügi
kohta, et seejärel luua käsiraamatute turg Hiinas.
Hiina inflatsioon jõudis 11 aasta
kõrgeimale tasemele selle aasta novembris ulatudes 6,9%, mis raskendab oluliselt
Pekingi tihket rahanduspoliitika rakendamist ja lükkab edasi energiahinna
reforme.
Tundlikke kliendiandmeid omavad advokaadibürood on küberkurjategijate pidevas huviorbiidis, mistõttu nõuab advokatuur, et küberturvalisus oleks tagatud kõrgeimal tasemel. Et nõuded saaksid täidetud ka päriselt ning ka töötajate teadlikkus tõstetud, on mõistlik kaasata oma ala spetsialistid, usub advokaadibüroo TARK juhtivpartner Tanel Tark.