Unistad troopilisest paradiisisaarest, kuid
pole nii jõukas, et sellist endale osta? Miks mitte siis endale üks saar
ehitada.
Just sellega tegeleb endine puusepp Rishi Sowa. Esimese saare ehitas Sowa 1998. aastal, kuid see hävis Mehhiko lahes orkaanis. Nüüd on aga käsil uue ja suurema saare ehitamine, millega Sowa plaanib kord ka ümber maailma sõita.
Tegemist pole tegelikult mitte saare, vaid plastpudelitel ujuva bambusplatvormiga. Pudelid on kalavõrguga kokku seotud ning neid ümbritseb bambusest karkass. Esimese saare mõõtmed olid 20 korda 16 meetrit. Saarel kasvasid mangroovid ning seda sai ühest kohast teise liigutada paadimootori abil.
Sowa on vigadest õppinud ning uue spiraalsaareks ristitud elupaiga konstruktsioon peaks olema eelmisest oluliselt vastupidavam ning paiknema hakkab see ka pisut varjulisemas kohas. Sowa on looduslähedase mõtlemisega ning usub, et saarel elades on ta keskkonnale väiksemaks koormaks.
Vaata videot Rishi Sowa vanast paradiisisaarest
siit.
Seotud lood
Paljud on lapsepõlves kusagile metsa või
isegi puu otsa omale onni ehitanud. Üha enam linnastuvas
ning loodusest eemalduvas maailmas tunnevad inimesed sageli, et elaksid hea
meelega looduses just sellises väikses majakeses.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.