Ehkki arendajad on valmis ehitama tellija
soovidele vastava laopinna, leiavad hulgimüüjad siiski, et kindlam on ise ladu
omada kui rentida.
Uus Maa Kinnisvarakonsultantide äripindade maakler Rene Kasela soovitas alustada laopinna otsinguid kuus kuud enne reaalse vajaduse tekkimist. Sedasi on võimalik tutvuda projektidega, kus ehitustegevus ei ole jõudnud lõppfaasi, et vajadusel projektis veel muudatusi teha.
"Ehkki meie praegune ladu rahuldab meie vajadused, on meil plaanid ja projektid ning käivad läbirääkimised uue lao ehitamiseks," ütles Estover OÜ tegevjuht Kai Rimmel. "Oleme logistiliselt väga soodsas asukohas - Paneeli tänaval Tallinnas -, kus meil on võimalus laieneda. Juurdeehituse tulemusel saame 40 protsenti laopinda juurde."
Rimmel on kalkuleerinud rendi ja ise investeerimise kulusid ning leidnud, et rentides ettevõte rahaliselt kindlasti midagi ei kaota.
"Ega laopinnast puudust ei ole, neid pakutakse küll," lausus Baltyre Eesti ASi juhataja Heiki Kulu. Baltyre ehitas endale hooned ise, kuid ruumist jäi väheks. "Põhiline probleem on see, et laod ei ole meile logistiliselt sobivad," tõdes ta. "Ladu peab olema kontori lähedal. Meil ei ole igas laos laomeest, siis on kergem kaupa väljastada. Praegu rendime ladu kaugemal ja see ei ole mugav."
Kulu hinnangul on pikemas perspektiivis kindlasti parem omada oma kinnisvara. "Meil on kontor, töökoda ja ladu ühes kohas - selliseid pindu koos rentida ei saa," oli Kulu veendunud.
Seotud lood
Tallinna Külmhoone jõudsa kasvu tõttu on
ettevõte otsustanud investeerida 50 miljonit krooni Tallinnas asuva sügavkülmlao
laiendamisse, avades nii moodsaima külmlao Eestis.
Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni
Ameti (PRIA) andmetel on kõik sekkumiskokkuostu teel omandatud ja Eesti ladudes
seisnud või ning vili maha müüdud.
Stora Enso Timberi tütarettevõte, puidu ja
puidupõhiste toodete hulgimüüja AS Puumerkki teatas uue laokompleksi
ehitusest Rae valda, investeering sellesse küündib 50 miljoni kroonini. Uus
laokompleks võimaldab suurendada tootevalikut ja parandada ladustamistingimusi.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”