Euroopa Komisjon võttis täna vastu ühenduse
neljanda ajakohastatud nimekirja 81 lennuettevõtjate kohta, kellel on keelatud
Euroopa Liidus tegutseda.
„Viimasest läbivaatamisest ilmneb, et kui lennuettevõtjad võtavad kiireid ja tõhusaid parandusmeetmeid, et vastata ohutusnõuetele, on võimalik nad nimekirjast kiiresti kustutada. Samuti näitab see, et nimekirja eesmärk lennuohutuse tagamisel on pigem ennetamine kui karistamine,“ ütles Euroopa Komisjoni asepresident ja transpordivolinik Jacques Barrot.
Seega sisaldab ühenduse nimekiri tänase seisuga 8 lennuettevõtjat, kelle tegevus on Euroopa Liidus tervikuna keelatud, sealhulgas sisaldab nimekiri kõiki Ekvatoriaal-Guinea, Indoneesia, Kirgiisi Vabariigi, Libeeria, Sierra Leone, Svaasimaa ja Kongo Demokraatliku Vabariigi (v.a üks ettevõtja) lennuettevõtjaid.
Nimekirja ajakohastamine rõhutab Euroopa komisjoni asepresidendi ja transpordivoliniku sõnul jätkuvat dialoogi komisjoni ja teatavate riikide vahel seoses asjaomaste riikide lennuettevõtjate ohutusega.
Selle ajakohastatud nimekirjaga tühistab komisjon Surinami lennuettevõtjale Blue Wing Airlines kehtestatud tegevuskeelu ja lennuettevõtjale Pakistan International Airlines (PIA) kehtestatud tegevuspiirangud. Blue Wing Airlines ja PIA on pärast nende lisamist musta nimekirja edukalt lõpule viinud parandusmeetmete kava rakendamise.
TAAG Angola Airlines, Mahan Air ja Ukrainian Mediterranean Airlines on komisjoni kinnitusel teinud märgatavaid edusamme ohutuspuudujääkide algpõhjuste kõrvaldamiseks. Kuna aga kõnealustel juhtudel on endiselt tõsiseid ohutuspuudujääke, mis tuleb veel kõrvaldada, leidis komisjon lennuohutuskomitee ühehäälsel toetusel, et otsus kõnealused lennuettevõtjad mustast nimekirjast kustutada oleks praeguses etapis enneaegne.
Seotud lood
Euroopa Komisjon tegi rasvumise vastu
võitlemiseks ettepaneku karmistada reegleid toidukaupade etikettidele kõigis 27
EL riigis ja täpsustada üle kohustusliku etiketil oleva informatsiooni ja selle
asukoha toiduaine pakendil, kirjutas Financial Times.
Euroopa Komisjon teatas eile, et kavatseb
Eesti ja Belgia kohtusse kaevata, sest riigid pole oma õigusesse üle võtnud
direktiivi, mille eesmärk on vähendada jäätmete merre heitmist.
Ryanair kaebas neljapäeval Euroopa kohtusse
Euroopa Komisjoni, põhjendusel et see pole takistanud Prantsuse riigi
väidetavalt ebaseaduslikku abi ettevõttele Air France.
Euroopa Liidu 27 liikmesriigis
registreeriti 2006. aastal kokku 740 miljonit lennureisijat.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.