Reisieksperdi tegevdirektori Sven Lõokese
sõnul teavad kõik, kuidas peab lennupileteid veebis müüma, kuid kahjuks on
kohati Reisieksperdi veebi sattunud sooduspakkumistes ebatäpset hinnainfot,
edaspidi see kaob.
„Klient saab meie otsingumootorist lennupiletit otsides esimeses sammus lõpliku hinna, palju ta konkreetse pileti eest raha välja käima peab,“ seletas ta.
Sellest hoolimata tunnistas Lõokene aripaev.ee-le, et Reisieksperdi kodulehel on olnud üleval hinnateavet, kuhu ei ole lisatud lennujaama makse. „Selline info nüüdsest kaob meie kodulehelt. Kui on palju pakkumisi ja hindu, siis ei jõua neile käsitsi lennujaama makse ja marsruute juurde lisada. Lennupiletite hindade teada saamiseks tuleb edaspidi kasutada lehel olevat otsingumootorit,“ selgitas ta ning vihjas, et selle algatusega tarbijad pisut kaotavad.
Reisieksperdi juhi sõnul on tegemist hea Euroopa Komisjoni algatusega. „Kunagi oli nii, et lennujaama maksud olid tõesti lennujaama maksud, ehk klient maksis nende teenuste eest, mis ta lennujaamas tarbis. Nüüd on lennujaama maksude nimetuse taha peidetud tasu turvalisuse, kütuse ja muude asjade eest. Kui üle ookeani lennu sooduspilet maksab 5000 krooni siis tarbijal on õigus teada, et tegelikult lisandub sinna 5000 krooni jagu makse ja selle pileti hind reaalsuses on 10 000 krooni. See on õige. Lennupileteid tuleks müüa ühtse hinnaga,“ selgitas ta.
Eile tegi Euroopa Komisjoni tarbijakaitsevolinik Meglena Kuneva teatavaks, et lennupiletite müük internetis võetakse luubi alla.
Luubi alla on võetud Euroopa juhtivad lennuettevõtted, odavlennufirmad ja muud lennupileteid müüvad veebilehed. 24.–28. septembri nädalal, mil esmakordselt toimus ELi ühisaktsioon tarbijaõiguste kaitseks.
Seotud lood
Ligi pooled Euroopa lennufirmad,
kaasaarvatud odavlennufirma Ryanair, peavad võib-olla uuel aastal oma veebilehed
sulgema.
Euroopa Komisjon tegi rasvumise vastu
võitlemiseks ettepaneku karmistada reegleid toidukaupade etikettidele kõigis 27
EL riigis ja täpsustada üle kohustusliku etiketil oleva informatsiooni ja selle
asukoha toiduaine pakendil, kirjutas Financial Times.
Inglise kuninganna otsustas koos farmerite
ja suurmaaomanikega asuda võitlusse Brüsseli plaanide vastu vähendada
põllumajandusdotatsioone.
Euroopa Komisjon võttis täna vastu ühenduse
neljanda ajakohastatud nimekirja 81 lennuettevõtjate kohta, kellel on keelatud
Euroopa Liidus tegutseda.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.