Elatustaseme tõus Venemaal valmistab
toimetulekuraskusi peredele, kes teenivad üle keskmise palka ning on põhjustanud
üleriigilise streigilaine.
Venemaal Vladimiri piirkonnas elav rongijuht Sergei Guzev ütles, et ta pole kunagi streikimise ideed pooldanud – seniks kuni tõusev inflatsioon valmistas igapäevaeluga toimetuleku raskusi, kirjutas Moscow Times.
“Kahe lapse isana on raske katta igapäevakulutusi ning tasuda kooliarveid," ütles Guzev. “Mis mõte on üldse tööl käia kui mu pere ei tule toime minu n.ö. üle keskmise palgaga."
Tema kodulinnas Petuškis, mis asub pealinnast 120 kilomeetri kaugusel, on elementaarsete toiduainete hinnad kasvanud Moskva tasemele. Hetkel on Guzev üks streigi eestvedajaid.
Vologda lähistel nõuavad umbes 120 rongijuhti oma põhipalgale 50 protsendilist lisa. Samuti streigivad Sankt Peterburi lähedal raudteetöölised, kes nõuavad 30 protsendilist palgatõusu ja lühemaid öövahetusi.
Ametlike streikide arv on Vladimir Putini valitsusaja jooksul olnud väga madal, kuna riik hakkab 90-nendate majanduse õudusunenäost üle saama, kui miljonid töölised elasid tihti kuid ilma palgata.
Viimane streigilaine on ületanud piirid ida Siberist kuni Kaukaasiani. Ametlike streikide nimekiri on hetkel väga mitmekesine, streigid toimuvad Tšetšeenia ehitusplatsidel, Novgorodi puidutööstuses, Tšitaa haiglas, Irkutski kiirtoitluse kohas jne.
Seotud lood
Võimutruu Vene agentuur regnum.ru ilmutas
eile senitundmatu info, et 1918. aastal määras Pätsi valitsuse ametisse Saksa
okupatsioonivõim, ka viidatakse mõnuga Eesti logistikute organisatsiooni
kriitikale peamister Ansipi kohta, keda on süüdistatud Venemaa-suunalise
transpordikrahhis.
Hüppeliselt tõusev eurotsooni inflatsioon
ähvardab uute raskustega Euroopa Keskpanka, mis üritab finantsturgude pingeid
leevendada.
Venemaal kasvasid oktoobris hinnad 10,8%,
mis on kiireim hinnatõus alates möödunud aasta veebruarist.
Kahepäevasel visiidil Sloveenias olev
peaminister Andrus Anisp ütles, et Eesti unistus oleks eurotsooniga liituda
niipea kui võimalik.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.