SEB Eesti Ühispanga kommunikatsioonijuhi
Silver Vohu sõnul on pangas inimeste krediitkaartide võlg 21,2 miljonit krooni,
mis on mõne inimese aastatulu.
"Krediitkaartide võlg on 21,2 miljonit krooni ja see on aasta-aastalt suurenenud, mis on loogiline, sest krediitkaardid on muutunud elatustaseme tõusuga populaarsemaks. Krediitkaardid ja elatustase käivad käsikäes, mida rikkam on elanikkond, seda rohkem kasutatakse krediiti. Jõulude ajal kasutatakse krediitkaarti rohkem, suuremate ostude eest tasumine lükatakse edasi," kommenteeris Vohu küsimust, kui suur on inimeste krediitkaardivõlgnevused SEB Eesti Ühispangas. Samas lisas ta, et krediitkaardivõlg ei tähenda kohe makseraskust.
"Kui seda kõike arvestada, siis pole Eestis mingit suurt muutust olnud. Pole tunda inimeste suurenenud raha vajadust, mis on ka loogiline, sest töötus on madal ja palgakasv on suur. Heal ajal pole väga põhjust võlgu jääda," märkis Vohu.
"Ameerikas on ühiskond aastakümneid kasutanud krediitkaarte. Eestis on see toode aga nii pisike, SEB Ühispangal on näiteks 23 miljardi eest kodulaene, see 21,2 miljonit krediitkaardivõlga sellest on väga väike summa," märkis Vohu sellepeale, et USAs on viimaste aastatega krediitkaardivõlad kasvanud 15%.
Tulevikus kasutatakse tema sõnul krediitkaarte kindlasti veel rohkem, sest mida rohkem on raha, seda rohkem seda kasutatakse. "Kindlasti suureneb krediitkaartide kasutamine, see summa 21,2 miljonit on ju mõne inimese aastatulu," märkis Vohu.
Seotud lood
Hansapanga väikefinantseerimise osakonna
juhataja Annely Hermani sõnul jääb panga krediitkaartide võlgnevuste hulk alla
1% kogu portfellist.
USA pankadel on eluasemelaenude probleemide
kõrval veel teinegi tõsine mure – krediitkaardivõlgade kasv, kirjutas
Kauppalehti.
SEB Eesti Ühispanka ja Hansapanka on
jõudnud informatsioon, et osa pangakaarte võivad olla kopeeritud. Kindluse
mõttes on pangad asunud kaarte blokeerima piirkonnas, kus kahtlustatakse
skinning-seadme olemasolu.
Makseprobleemidega ettevõtete arv kasvas
esimesel poolaastal 42 protsendi võrra, kõige rohkem on probleeme
väikeettevõtetel, nimelt kasvas makseraskustes väikefirmade arv aastaga 116
protsenti.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?