Sumatra ninasarvikut pildistati Malaka
poolsaarel, kus neid üliharuldasi loomi pole nähtud juba üle kümne aasta. See
annab lootust, et ehk pääseb loom siiski väljasuremisest.
Kaameralõksu poolt tehtud pilt näitab vaid pisikest osa loomast, kuid ekspertide sõnul kuulub see kortsuline ja voldiline reis kahtlemata just Sumatra ninasarvikule. Viimati nähti ninasarvikut sealkandis 1994. aastal. 2001. aastal leiti ninasarviku jalajälgi, kirjutas AFP.
"Plaanis on põhjalikult läbi uurida alad, kus ninasarvikut kunagi nähtud on, võtta sealt proove ning otsida uusi jälgi,” ütles loodusliku mitmekesisuse kaitsja Siti Hawa Yatim. "Otsime ka hukule määratud loomi, kes elavad suurel maa-alal oma liigi ainsate esindajatena ning kes ei leiaks abita endale kunagi kaaslast.”
Malaisias teatati hiljuti ka Sumatra ninasarviku eriti haruldase Borneo alamliigi esindaja videolindile püüdmisest. Kalimantani ehk Borneo saarel tehtud videolõik näitas looma söömas, läbi džunglilehestiku piilumas ja automaatset videokaamerat nuusutamas.
Sumatra ninasarvik on üks maailma ohustatumaid liike. Säilinud on vaid mõned esindajad Indoneesias Sumatra saarel ning Malaisias. Borneo alamliik on kõigist ninasarvikutest kõige haruldasem. Teistest Sumatra ninasarvikutest on ta väiksem, pisemate hammaste ning teistsuguse peakujuga. Borneo ninasarvikuid on alles hinnanguliselt vaid 25 kuni 50.
Seotud lood
Teadlased on avastanud maailmas esimese
loomaliigi, kelle normaalse elutegevuse hulka kuulub ka igapäevane
alkoholitarbimine. Sellise avastuse tegid Malaisias puu-karihiirte eluviisi
uurivad Saksa teadlased.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.