Vähirakud on uue uuringu tulemuste põhjal
pehmemad kui terved rakud, mis võib aidata arstidel paremini seda haigust
diagnoosida.
Nii olid pankrease, rinna- ja kopsuvähi rakud tervetest enam kui 70 protsenti pehmemad. Erinevad vähirakud osutusid sarnaselt pehmeks, mis võimaldas neid selgelt eristada tervetest rakkudest, kirjutas Eesti Geenikeskus.
Los Angeleses asuva California ülikooli teadlased kasutasid oma uuringus uudset nanotehnoloogilist mikroskoopi, mis kokkupuutel rakumembraaniga määras selle pehmuse astme.
Teadlased usuvad, et uus meetod aitab vähki senisest paremini diagnoosida, eriti kehavedelikes, milles esinevaid vähirakke ei suudeta praeguste meetoditega diagnoosida umbes kolmandikul juhtudest. Samuti peaks vähirakkude pehmuse mõõtmine aitama tulevikus diagnoosida, millistel vähijuhtudel on suurem tõenäosus osutuda agressiivseteks ja potentsiaalselt surmavateks.
Töögrupi liikme professor James Gimzewski sõnul võib uut meetodit võrrelda tomatite ostmisega kaupluses – väliselt ühesuguste tomatite puhul viitab nende pehmus riknemisele, võimaldades neid eristada söömiskõlbulikest.
Seotud lood
Kentucky ülikooli teadlaste töö põhineb
Suurbritannia College of Medicine’i radioloogiaprofessori Vivek Rangnekari
juhitud töögrupi uurimusel, mille käigus leiti hiire eesnäärmest geen nimega
Par-4, mis osutus äärmiselt efektiivseks vähirakkude hävitajaks.
Vähiravimeid on võimalik muuta palju
efektiivsemaks, kui neid ultraviolett-kiirguse abil juhtida.
Tuleviku vähiravi võtab appi vähkkasvaja
enda. Selleks kasutatakse haigelt võetud kasvajarakke, millest toodetakse
valguse abil juhitav vaktsiin, mis asub kasvajat ründama.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.