Lätis puhkes poliitiline skandaal.
Rahvustelevisiooni juht sai eile ametist lahti, kuna jättis 1.
detsembril näitamata dokumentaalfilmi Venemaa presidendist Vladimir
Putinist.
Eile kogunes rahvusraadio ja -televisiooni nõukogu ja Läti televisiooni peadirektor Janis Holshteins vabastati töölt, edastasid Läti Delfi ja ajaleht Kommersant.
LTV pidi algselt Prantsuse dokumentalistide filmi „Putini süsteem“ näitama 1. detsembril ehk päev enne Venemaal toimuvaid duumavalimisi. Film räägib Putini tõusust karjääriredelil ja sellesse on lisatud paljude välismaiste ekspertide, dissidentide, poliitiliste vastaste, praeguste ning endiste kolleegide hinnangud.
Viimasel hetkel otsustas Läti telekanal filmi mitte näidata. LTV juht Janis Holshteins põhjendas seda tehniliste viperustega ning teatas, et filmi näitamine lükkub 8. detsembrile.
Peale seda puhkes Lätis suur skandaal. Meedia ristis Holshteinsi teo hoobilt tsensuuriks. Filmi edasilükkamist seostati samas ka sellega, et Riias asuv Venemaa saatkond olevat olnud filmi näitamise vastu. Lisaks valas õli tulle rahvusringhääling ise, nimetades Putini-filmi programmi võtmist veaks.