Vaevalt kuu pärast kerkimist 26 aasta
kõrgeimale tasemele, on Suurbritannia nael hakanud käituma sarnaselt USA
dollariga, kirjutab Bloomberg.
Alates 9. novembrist, mil nael kerkis 2,1161 dollarini ehk kõrgeima tasemeni alates 1981. aasta maist, on nael nõrgenenud 12 valuuta suhtes. Täpselt samamoodi, nagu USA keskpank on alandanud intressi, on toiminud ka Briti keskpank.
„Kui vaadata majandusi, millel on sarnased probleemid USAga, siis on Suurbritannia meie nimekirjas üsna kõrgel kohal,” lausus uudisteagentuurile investeerimisfirma Pacific Investment Management globaalsete fondide juht Andrew Balls. „Sterling on väga hea valuuta müümiseks,” lausus ta.
Pärast tippu on naelsterling dollari suhtes langenud kolm järjestikust nädalat kokku 3,5 protsenti. Sel aastal on valuuta nõrgenenud Kanada dollari suhtes 10 ning euro suhtes 5,8 protsenti.
Analüütikud usuvad, et Briti nael langeb 2008. aastal dollari suhtes vähemalt kuue protsendi võrra. Saksamaa kindlustuskompanii Allianz ning USA investeerimispankade Merryll Lynch ja Goldman Sach hinnangutel võib nael olla tervelt 25 protsendi võrra ülehinnatud.
Seotud lood
Föderaalreservi juht Ben S. Bernanke ja USA
rahandusminister Henry Paulsson on süüdi „Zimbabwe moodi majandamises“, kuna
dollari toetuseks ei ole samme astutud, ütles Forbesi juht Steve
Forbes Davose foorumil esinedes.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.