Kuna Eesti liitub Schengeni
konventsiooniga, jõustub selle nädala lõpus uus kord narkootiliste ja
psühhotroopsete ravimite kaasavõtmise kohta reisimisel Eestisse või Eestist
välja.
Muudatus puudutab inimesi, kes reisi ajal peavad võtma narkootilisi ja/või psühhotroopseid ravimeid, teatas sotsiaalministeerium. Edaspidi peavad Eesti elanikud Schengeni riikidesse reisimisel koos ravimitega kaasa võtma ravimiameti tunnistuse. Tunnistus antakse välja reisi vältel vajamineva ravimikoguse kohta, kuid mitte enam kui 30-päevaseks raviperioodiks. Kui reis kestab pikemalt, tuleb teises riigis arsti juurde minna.
Tunnistust nõutakse ka reisijatelt, kes Schengeni riikidest Eestisse reisivad. Tunnistuse saamiseks on ravimiametile vaja esitada raviarsti ja ravimi väljastanud apteegi poolt täidetud taotlus või selle koopia, mille edastab apteek. Tunnistus väljastatakse 5 tööpäeva jooksul ning see kehtib 30 päeva. Tunnistusele saab ise järele minna või saadetakse see postiga.
Kui tegemist pole Schengeni riikidesse ning Schengeni riigist pärit reisijatega, siis võib edaspidi narkootilisi ja psühhotroopseid aineid ilma Ravimiameti loata kaasa võtta ühe jaemüügipakendi, kuid mitte enam kui 20 ühikut (näiteks tabletti) ühe ravimi kohta. Ravimitega peab kaasas olema retsepti koopia või arsti teatis ravimite vajaduse kohta. Suurema koguse kaasavõtmisel tuleb taotleda Ravimiameti luba.
Kord kehtib ainult narkootilistele ja psühhotroopsetele ravimitele, mis on väljastatavad retsepti alusel. Teisi ravimeid antud muudatus ei puuduta. Teistele ravimitele, ka käsimüügi ravimitele, säilib siiani kehtinud kord – kaasa võib võtta viis erinevat ravimit, igaühte kuni viis pakendit. Eestist välja reisimisel tuleb silmas pidada, kuhu reisitakse ja kinni pidada sihtriigi reeglitest.
Alates 21. detsembrist 2007 muutuvad sotsiaalministri 18. veebruari 2005. määrus nr 31 „Ravimiameti eriluba nõudva kauba sisse- ja väljaveo ning ravimite isiklikuks tarbimiseks kaasavõtmise või posti teel saatmise tingimused ja kord, erilubade vormid ning Ravimiameti eriluba nõudvate kaupade loetelu” ja sotsiaalministri 18. veebruari 2005. määrus nr 30 „Ravimite väljakirjutamise ja apteekidest väljastamise tingimused ja kord ning retsepti vorm”.
Schengeni õigusruumi kuuluvad:
Belgia, Prantsusmaa, Saksamaa, Luksemburg, Holland, Itaalia, Portugal, Hispaania, Kreeka, Austria, Island, Norra, Rootsi, Taani ja Soome.
Eesti ja teised uued liikmesriigid (Läti, Leedu, Tšehhi, Ungari, Malta, Poola, Slovakkia, Sloveenia) ühinevad Schengeni õigusruumiga 21. detsembril 2007.
Seotud lood
Pühadeeelne reede toob muudatusi
tavapärases liikluskorralduses, kuna sadamas D-terminalis toimub Schengeniga
liitumise avatseremoonia, politsei palub inimestel arvestada täiendava ajakuluga
lennujaama ja sadama vahelistel teelõikudel.
Turismifirma Reisieksperdi AS omaniku Sven
Lõokese sõnul tõotab järgmine aasta laienenud Schengeni õigusruumis Eestile
ainult head ja veelgi rohkem turiste.
Uuel aastal jõuab Eesti televisioonis
eetrisse Tiina Pargi käe all valminud reisisaade Normani reisid.
Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe
Marko Mihkelsoni sõnul suurendab Schengeni lepinguga ühinemine kodanikevabadusi
ja liimesriikide õigusi, kuid toob kaasa ka kohustusi, teatas riigikogu.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.