Internetipõhiseid värbamisteenuseid pakkuva
CV-Online'i turundusjuhi Helen Hinno sõnul kasvas aktiivselt tööd otsivate
inimeste CVde hulk ettevõtte andmebaasis eelmisel aastal 40%, teatas firma.
„Kuna töö pakkumine ületab paljudel aladel siiski nõudlust ja inimestel on varasemast lihtsam töökohta vahetada, on järjest enam inimesi ka hakanud sellele võimalusele mõtlema,“ ütles Hinno. “Tahetakse ju ikka paremat palka, paremaid töötingimusi jne.“
Samas on tööjõuturu olukord Hinno kinnitusel mõjutanud töösoovijate käitumist alati mitte kõige positiivsemalt. „Järjest on sagenenud juhtumid, kus töötajad ei pea kokkulepetest kinni – näiteks ei ilmu kokkulepitud ajal tööintervjuule ega teavita tulematajätmisest, samuti lahkutakse töölt pärast nädalaajast katsetamist,“ loetles CV-Online'i turundusjuht. „Selline käitumine on väga kahjulik eeskätt töösoovijale endale, sest mõjub negatiivselt inimese mainele tööturul. Kindlasti ei jää töötajate põud igaveseks kestma ning töösoovijad peaksid senisest enam mõtlema, kuidas oma imagot tööturul hoida.“
Tööandjatel soovitab CV-Online keskenduda olemasolevate töötajate hoidmisele ja motiveerimisele. „Juba eelmisel aastal oli varasemaga võrreldes oluliselt keerulisem uusi inimesi värvata ning see trend jätkub kindlasti ka sel aastal,“ lausus Helen Hinno. „Tööandjad peaksid oma tegevuse fokusseerima pigem olemasolevate töötajate hoidmisele ja motiveerimisele kui uute leidmisele. Nii võib kokkuvõtlikult tööandjatele soovitada 2008. aastaks olemasolevate töötajate hoidmist ning töösoovijatele oma maine hoidmist.“
Seotud lood
Varasemast mitu korda rohkem politseinikke,
piirivalvureid, päästeametnikke ja teisi avaliku sektori kogemusega töötajaid ei
soovi enam oma valdkonnas tööd jätkata, selgub töövahendusportaali CV-Online'i
andmebaasi statistikast.
31. detsembril 2007. a oli tööturuametis
registreeritud 14 108 töötut, mis moodustab 2,2% tööjõust vanuses 16 aastat kuni
pensioniiga (1,7% tööealisest elanikkonnast vanuses 16 aastat kuni pensioniiga).
Koos majanduskasvu pidurdumisega on palju
jõudsamalt kasvanud tööotsijate hulk.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.