Läti tarbijahinnad olid 2007.
aasta detsembris 14,1 protsenti kõrgemad kui detsembris 2006.
Aasta keskmine tarbijahind oli 2007. aastal 10,1 protsenti. Detsembris kasvasid kaupade hinnad 13,2 protsenti ja teenuste hinnad 16,4 protsenti. Tarbijahinnatõusu mõjutasid aastal 2007 kõige enam toiduainete ja eluasemega seotud teenuste hinnakasv.
Aasta jooksul kasvas toiduainete keskmine hinnatase 19,9 protsenti. Leiva, teravilja-, kondiitri, piima- ja meiereitoodete, juustu, munade, liha ja lihatoodete, õli ja rasvade, puuviljade ja karastusjookide hinnad läbisid järsu tõusu.
Eelmisel aastal jätkasid eluasemega seotud kaupade ja teenuste hinnad kasvu, eriti soojusenergia, veevarustus, kanalisatsiooniteenused, prügivedu, üür, gaas ja elekter.
Maksude tõusuga kallinesid eelmisel aastal tubakatoodete hinnad 37,8 protsenti. Aasta jooksul kallines kütus 21,6 protsendi võrra.
Võrreldes novembriga kasvasid detsembris hinnad 0,7 protsendi võrra.
Seotud lood
Eelmise aasta novembris oli Leedu aastane
inflatsioon 7,8 protsenti, olles 0,2 protsenti kõrgem kui oktoobris.
Mullu detsembris kasvas Läti jaemüük
kõigest 1,7%, viimati oli selline tulemus 2002. aasta samal perioodil, vahendas
Bloomberg.
Leedu aastast inflatsiooni mõõdeti EL
standardi alusel võrreldav tarbijahinnaindeksi (HICP) järgi, mis jõudis 8,2
protsendini.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.