Londoni Stanstedi lennujaama reisijamaksud
võivad enam kui kahekordistuda, nimelt 12,50 naelani (263
kroonini) inimese kohta.
Suurbritannia lennuamet uurib viite erinevat maksustamisvõimalust, kaasaarvatud ühte, mida soovitas EasyJet Plc, kirjutas Bloomberg.
Reisijatasud võivad tulevikus varieeruda 6-12,50 naelani reisija kohta, sõltudes sellest, millise maksustamisviisi otsustab lennuamet välja valida viieaastaseks perioodiks, mis algaks 1. aprillist 2009.
Lennuamet määrab ära maksude suuruse reguleeritud hindadega lennujaamades, mis maksustavad lennuliine. Tavaliselt peavad neid makse lõpuks maksma reisijad, seetõttu kritiseerivad juhtivad lennufirmad Suurbritannia lennuametit ja lennujaamu hindade kallinemises.
Praegu on Stanstedi lennujaamal lubatud igal aastal vastavalt inflatsioonimäärale tõsta tasusid, kuid lennuamet leiab, et see süsteem peaks muutuma.
Odavlennuliini Ryanairi esindajad väidavad, et praegune maksustamisviis annab lennujaamale võimaluse „täis puhuda” hindu.
Erinevate maksustamismeetodite seas peab lennuamet just kõige järjekindlamaks neid, mis viiksid suurema maksumäärani ja reisijamaksu tõusmiseni 12,50 naelani. Sellised maksustamismeetodid põhineksid lennujaama kulude prognoosimisel ja konkurentide positsiooniga arvestamisel. Samas EasyJeti poolt välja pakutud meetod tähendaks lennujaama mahu suurendamist, mis minimeeriks kulutused.
Seotud lood
Kõige ostujõulisemad inimesed Euroopa
Liidus elavad Inglismaa pealinnas Londonis, ületades Euroopa keskmist ostujõudu
303% võrra, vahendas Newsru.com.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.