Hansapank ütles vastuseks aripaev.ee
küsimusele, et aktsepteerib laenu küsima tulnud maksujõulist klienti olenemata
eelnevalt võetud BIGi kiirlaenust.
Kuna BIGi turundusjuht Kaido Saar viitas kiirlaenu võtnud ettevõtte võimalusele taotleda hiljem oma kodupangast sildfinantseerimist, küsis aripaev.ee teistelt kommertspankadelt, kas ja mis tingimustel on kiirlaenu vajanud firmal tavapankadesse asja.
"Mis puudutab kiirlaenu võtnud laenutaotlejaid, käsitleme iga üksikut laenutaotlust eraldi," vastas Hansapanga väikeettevõtete panganduse juht Aet Altroff. "Kui ettevõte soovib mujalt võetud kõrgeprotsendilist laenu refinantseerida, siis sõltub otsus ikkagi ettevõtte finantsseisundist, maksevõimest, eelnevast maksekäitumisest ja võimalikest tagatistest. Kui need asjaolud sobivad, pole sellest probleemi, kuidas ettevõte seni oma tegevust finantseeris."
Hansapank annab pikaajalistele ja korrektse krediidiajalooga klientidele keskmisest kontosissetulekust kuni 10% arvelduskrediiti. Sellise laenu tagatiseks on regulaarsed laekumised ning aastaseks intressimääraks 14-18%.
Kui ettevõte soovib Hansapangast suuremat arvelduskrediiti, tahab pank reeglina lisatagatisi kas kinnisvara, käenduse või garantii näol.
Seotud lood
Nordea pank andis mõista, et n-ö kiirlaenu
saamiseks ei pea tingimata pöörduma BIGi poole. Firma saab Nordeast tagatiseta
võtta kuni 180 000 krooni arvelduskrediiti.
Sampo panga andmetel võtavad eraisikute
kõrval SMS-laenu ka ettevõtted, kuid võrreldes esimestega SMS-laenu võtmise fakt
ettevõtte edasisi laenuvõimalusi ei ahenda.
ASi BIG juhatuse liige turundus- ja
müügivaldkonna juht Kaido Saar kirjutas tänases Äripäeva eriväljandes Tööstus,
et ka ettevõtted võivad vajada kiirlaenu.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.