1Partner Kinnisvara kinnisvarakonsultant
Ville Värk kirjutas Äripäeva lisas Oma Maja, millised saavad olema alanud aasta
muutused kinnisvaraturul Tallinnas ja selle lähiümbruses ning, et esimene
poolaasta on peamiselt vaheetapp näitamaks hindade stabiliseerumist.
Võib väita, et suurem hinnakorrektsioon on siiski toimunud ning 2008. aasta esimesel poolel võiks hindade alanemist oodata pigem selgelt ülehinnatud projektide ja üksikobjektide puhul. Kindlasti ei ole oma põhja saavutanud halva ehituskvaliteedi, olematu infrastruktuuri ja poolikute kommunikatsioonidega põllupealsed arendused.
Uute eramute, paarismajade ja ridaelamubokside pakkumiste hulk oluliselt ei suurene, kuna massiline müügimajade ehitus on praeguseks lõppenud.
Selgelt on tuntav viimase aasta jooksul tekkinud nõudlus, kuid kinnisvarasektori ja majanduse kajastamine ajakirjanduses kohati põhjendamatult mustades toonides, on jätnud oma jälje ning paljud ostuotsused on sellest johtuvalt ka edasi lükatud. Aasta esimene pool saab olema vaheetapp näitamaks, et hinnad on stabiliseerunud, suuremad muutused toimunud ning teatud hinna juures ostuotsus igati mõistlik ja põhjendatud.
Elamute puhul jäävad endiselt nõutuimaks Viimsi ja Tabasalu suunale jäävad mereäärsed elamurajoonid. Hinnatud on Harjumaa valdade keskustes, väiksemates asulates või nende lähiümbrustes paiknevad elamurajoonid.
Mõningast hindade alandamist on oodata ka põllupealsetele arendustele müüdavate kruntide osas. Uute arendusprojektide algatamine on peaaegu et peatunud.
Kokkuvõtvalt saab väita, et müügiperioodide märgatavat pikenemist oodata ei ole, kuna need on johtuvalt viimasel aastal kinnisvarasektoris toimunud sündmustele seda juba piisavalt teinud.
Seotud lood
Jahtuv kinnisvaraturg on oma mõju avaldamas
ka lao- ja tootmispindade sektorile.
Äripäeva eriväljaande Oma Maja toimetaja
Teet Reier kirjutab tänases väljaandes, et ehituses on suurem ragin möödas.
SEB Unibanka president Ainars Ozols
prognoosib kinnisvarahindade langust käesoleval aastal 10-15%, vahendas
BizNews.lv.
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.