SEB Eesti Ühispanga majandustulemustest
selgub, et ettevõte teenis möödunud aastal esimest korda üle kahe miljardi
krooni puhaskasumit.
Kasum kasvas 2006. aastaga võrreldes ligi poole võrra – 47%, teatas ettevõte.
SEB laenu- ja liisingportfell kasvas aastaga 20%, moodustades 72,3 miljardit krooni. Klientide paigutused, sh hoiused, fondid ja võlakirjad suurenesid aastaga 15,8% 64,4 miljardi kroonini.
Pank võitis 2,3 protsendipunkti võrra turuosa II samba pensionifondide osas. Ühtlasi kasvatas SEB klientide arvu 42 500 võrra 768 600ni.
SEB juhatuse esimees Ahti Asmann ütles majandustulemusi kommenteerides, et on rahul panga omakapitali tootluse paranemise ja kliendibaasi suurenemisega.
„Panga aktiivsete klientide arv kasvas aastaga 22 000 eraisiku ja 4 000 äriühingu võrra. Aastalõpu seisuga oli SEB-l Eestis juba ligi 770 000 klienti, kellest üle poole miljoni kasutavad internetipanga teenuseid,“ märkis ta.
Ka tõi Asmann välja SEB Eesti Ühispanga pensionifondid, mis olid 2007. aastal ühe suurema tulususega Eestis, ning II pensionisamba turuosa, mis kasvas aastaga 26,7 protsendilt 29-le.
„SEB Eesti Ühispanga laenu- ja liisingportfelli kasvutempo on alanenud, samas kui klientide säästud on stabiilselt kasvanud. Järgnevatel aastatel näemegi laenude ja säästude kasvamist võrreldavate kasvutempodega,“ arvas Ahti Asmann.
2007. aasta üheks suuremaks kordaminekuks peab juhatuse esimees SEB Enskilda edukat starti Eesti turul. Samuti tõi ta välja SEB kui hea partneri alustavatele ettevõtetele. 2007. aastal alustas 51% uutest ettevõtetest äritegevust koos SEBga. 2004. aastal oli panga turuosa antud segmendis 23% ja 2005. aastal 29% ning 2006. aastal suudeti võita 37% turuosa.
Õnneks läks ka SEB kinnisvaraportfelli müük Balti riikides, mis suudeti kinnisvaraturu kõrghetkel müüa Homburg Invest Inc-ile.
Seotud lood
SEB analüütikud Rootsis ennustavad, et USA
läheb majanduslangusesse ja tõmbab madalseisu ka Euroopa.
Skandinaavias varade mahult kolmas pank SEB
teatas neljanda kvartali kasumi ühe protsendisest vähenemisest, kuna laenukahjud
kasvasid ja investeeringute väärtus kahanes, vahendas Bloomberg.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.