Tänasel Riigikogu istungil päris Riigikogu
liige Marika Tuus aru perekonnaseaduse eelnõu kohta, millele justiitsminister
Rein Lang vastas, et surub nimetatud eelnõud läbi, kuna ongi jäärapäine inimene,
selgus XI Riigikogu stenogrammist.
„Lugupeetud minister! Minu küsimus puudutab perekonnaseaduse eelnõu ja seda, et tahatakse üle minna n-ö vara ühisuselt, mis meil on läbi aegade kehtinud, alates Rootsi ajast peale, lahusvara süsteemile. Esimese Eesti Vabariigi aeg ei saadud seda vastu võtta, kui Uluots tahtis, sest naisorganisatsioonid kogusid kuskil 31 tuhat allkirja. Ei saanud seda vastu võtta ka 2001. aastal, kui Märt Rask tahtis seda läbi suruda, ka siis olid organisatsioonid vastu ja ei saadud seda seadust isegi parlamenti. Ka eelmise valitsuse ajal mitte. Kui nii paljud on selle seaduse vastu ja ka osa parlamendist ja erakondadest ja ühiskond, miks me siis või miks teie siis seda nii järjekindlalt ja jäärapäiselt, võiks öelda, tahate läbi suruda?“ küsis Tuus, millele minister Lang vastas: "Tänan väga! Ma olen üldse jäärapäine inimene.“
Edasi tekkis Marika Tuusil veel üks küsimus: „Aga, kui me arvestame praegu üldse naise panust, nii-öelda panus on kodutöödes suurem ja lastekasvatamisel ja tema karjäär saab vahepeal pausi. Naisorganisatsioonid on tekitanud niisuguse küsimuse, et kas me ei peaks panema hinna ka sünnitusele ja siis vastava tšeki kohtunikule esitama, et mis te sellest asjast arvate?“
Selle peale soovitas minister Tuusil oma huvitav ettepanek vastavaks muudatusettepanekuks vormida ja esitada.
Seotud lood
Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas oma
tänasel istungil algatada riigikogu liikme staatuse seaduse muutmise eelnõu, mis
on välja töötatud lähtuvalt õiguskantsleri ettepanekust nr 1 seaduse kooskõlla
viimiseks Eesti põhiseadusega.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.