Türgi maavägi ületas riigi lõunapiiri,
tungides Põhja-Iraaki, et rünnata väidetavalt seal redutavaid kurdi
mässajaid.
Operatsiooni on arvatavasti kaasatud tuhandeid sõdureid. Türgi vägede sõnul algas operatsioon eile õhtul pärast õhu- ja suurtükiväe rünnakuid, kirjutas BBC.
Türgi lubas, et toob väed võimalikult kiiresti, niipea kui eesmärgid täidetud, tagasi koju. USA sõjaväelaste hinnangul aga on operatsioonile määratud kindel pikkus.
Kuigi Euroopa Liit toetab Türgi õigust võidelda terrorismiga, on liit siiski palunud Türgil vältida igasuguse ebaproportsionaalselt suure sõjalise tegevuse ettevõtmist.
Türgi on alates 2007. aasta oktoobrist, mil parlament andis riigi sõjajõududele loa Iraaki rünnata, lõunanaabri territooriumil korraldanud vähemalt ühe väiksema operatsiooni ning rünnanud korduvalt kahtlustatavaid kurdi võitlejate asukohti õhu- ja suurtükiväega.
BBC Istanbuli reporteri sõnul on rünnaku ajastus kummaline, kuna riigi mägine lõunapiir on endiselt paksu lumekihi all. Samuti ei ole kurdid viimasel ajal Türgi territooriumil midagi suuremat korda saatnud.
Alates 1984. aastast, mil Kurdide Tööpartei (PKK) alustas Kagu-Türgis võitlust Kurdistani kodumaa eest, on kokkupõrgetes hukkunud üle 30 000 inimese.
Seotud lood
Kurdistani Tööpartei (PKK) esindaja teatel
on kurdid Põhja-Iraagis peetud lahingutes tapnud 22 Türgi sõdurit
Eesti tatarlaste kogukond ja Türgi saatkond
kavatsevad Tõrma kalmistule püstitada mälestusmärgi hukkunud türgi sõduritele.
Iraagi valitsus kuulutas täna välja
pakkumise kuue suure naftamaardla kasutamiseks, üritades nii suurendada riigi
naftatoodangut. Menetluse arhitektid on aga Washingtonis ja on väidetavalt
aitamas võidule mõnd suurfirmat.
Iraagi välisministri teatel on Türgi Iraagi
põhjapiiri äärde üles rivistanud 140 000 sõdurit, Türgi seda juttu ümber ei
lükka ja möönab, et võib peagi üle piiri tungida, et seal kurde rünnata.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.