Amsterdami väiksemad rahavahetuspunktid
keelduvad dollareid eurodeks vahetamast, kuna dollari kursi langemine paneb
kartma, et ajaks, mil õnnestub vahetatud dollar maha müüa, on selle väärtus
veelgi kahanenud.
Ameerika turistid on püsti hädas Amsterdami väikeste rahavahetuspunktidega, kes keelduvad dollareid eurodeks vahetamast. Kuna dollari kurss on pidevas languses, kardetakse, et ostetud dollareid ei õnnest enne järjekordsed langust ära müüa ei õnnestu, vahendas Reuters.
Ameerika turisti Mary Kelly sõnul ei maksa dollar Amsterdamis enam punast krossigi. „Meie dollar ei maksa siin miskit. Raske on leida kohta, kus raha vahetada, kuna väiksemad kohad dollarit vahetada ei taha. Selleks, et raha vahetada peame spetsiaalset kesklinna sõitma ja seda postkontoris tegema," ütles Kelly.
Esmaspäeval jõudis dollar euro suhtes peaaegu rekordmadalale tasemele. Üks euro maksis 1,58 dollarit, eelmisel kuul oli see suhe 1 euro 1,47 dollarit.
Seotud lood
Rahvusvahelise maleliidu FIDE president
Kirsan Iljumžinov kohtus täna Moldova riigipea Vladimir Voroniniga arutamaks
objekti rajamist Chisinausse ning esitas rahastamise kohta õige kummalisi
väiteid.
Möödunud nädala lõpul alla 10 krooni
langenud dollar venitab USAst ostvate ettevõtete suunurgad kõrvuni.
Lõviosa Eesti ettevõtjaid vaatab dollari
nõrgenemist suhteliselt ükskõikse pilguga, sest enamik kaubavahetusest käib
eurodes.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.