Eurobaromeetri sügisese uuringu
andmetel usaldavad eestlased väga oma valitsust ja riigikogu.
Vaatamata kärale riigikogulaste palkade ümber ja kriitikale valitsuse aadressil, selgub 2007. aasta sügisel Eurobaromeetri avaldatud sotsiaaluuringust, et Eesti on 11. kohal elanikkonna usalduse poolest parlamendi vastu. Usaldus valitsuse vastu viis meie riigi aga lausa 2. kohale, kirjutab venekeelne uudisteportaal
dv.ee.
46% küsitletuist vastas, et usaldab või pigem usaldab riigikogu. Sealjuures euroliidu riikide keskmine näitaja oli 35%. Enim usaldavad taanlased oma parlamenti, seda teeb 74 protenti vastanutest. Kõige väiksem usaldus rahvasaadikute vastu on Poolas – parlamenti usaldab kõigest 10% elanikkonnast.
Eesti tulemus oli mõnevõrra ootamatu, uuringu läbiviijaid üllatasid majanduse jahutmise ja aprillisündmuste taustal 2007. aasta sügisel kogutud andmed. Koguni 62% inimesi usaldab Eesti valitsust, suurem oli see näitaja vaid Luksemburgis. Kõige vähem usaldust pälvis Bulgaaria valitsus – kõigest 16% inimestest vastas, et usaldab või pigem usaldab valitsust.
Keskmine valitsuse usaldusväärsuse näitaja ELi riikides oli 34%.
Seotud lood
Turu-uuringute ASi korraldatud küsitlusest
selgus, et 2008. aasta märtsis vähenes Eesti elanike seas enim valitsuse ja
riigikogu usaldusväärsus.
Peaministri büroo juhataja Arto Aasa ütles
venekeelsele uudisteportaalile dv.ee, et meie
valitsus on ajanud inimestele arusaadavat ja selget poliitikat.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.