Turu-uuringute ASi korraldatud küsitlusest
selgus, et 2008. aasta märtsis vähenes Eesti elanike seas enim valitsuse ja
riigikogu usaldusväärsus.
2008. aasta esimeses kvartalis on valitsuse ja riigikogu usaldusväärsus langenud vastavalt 9% ja 11%, selgub ettevõtte kodulehelt.
Langust seletab uuringufirma poleemikaga negatiivse riigieelarve ning töölepinguseaduse eelnõu üle. Valitsust ja riigikogu umbusaldavate elanike arv on võrreldes jaanuariga kasvanud tervelt kümnendiku võrra. Samas peaministri usaldusväärsus pole statistiliselt olulisel määral muutunud.
Kõige usaldusväärsemad institutsioonid olid aasta alguses piirivalve, Eesti Pank ning maksu- ja tolliamet. Kõige väiksem oli usaldus jätkuvalt erakondade vastu.
2008. aasta esimeses kvartalis on elanike usaldus kõige enam tõusnud meediakanalite vastu. Võrreldes jaanuarikuuga on usaldus nii rahvusringhäälingu kui era-meediakanalite vastu tõusnud 8% võrra. Meediakanalite usaldusväärsuse tõus võib olla tingitud valitsuse ja riigikogu usalduse vähenemisest, olles seotud meedia kriitilise rolliga võimukandjate tegevuse kajastamisel.
Turu-uuringute AS viis uuringu läbi omnibussküsitluse meetodil, kus silmast silma intervjuudel vastab küsimustele 1000 Eesti alalist elanikku vanuses 15-74. Küsitlust korraldatakse kord kuus.
Seotud lood
Ligi 70% Eesti elanikest usub, et Eesti
pangandussektor on stabiilne ja nende raha kindlalt tallel, kuid veerand
vastanutest tundub selles kahtlevat.
Eurobaromeetri sügisese uuringu
andmetel usaldavad eestlased väga oma valitsust ja riigikogu.
Turu-uuringute ASi korraldatud küsitlus
näitas, et Eesti Televisioon ja Eesti Raadio on eestlaste arvates ühed
usaldusväärsemad institutsioonid. Neid usaldavad vastavalt 88% ja 77%
eestlastest.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.