Hinnad Pärnu kinnisvaraturul on kevade
ootuses sulanud enam kui 40%. See on kaasa toonud ostjate suurenenud huvi uute
korterite ja eramute vastu, kirjutas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar
Saksing Äripäeva erilehes Kinnisvara.
Teisalt on ostuotsuseid hakanud langetama ka ostjad, kes on ligi aasta turul ringi vaadanud ja tänaseks leidnud endale sobiva pakkumise.
Tänast elukondliku kinnisvara arendusturgu Pärnus iseloomustab vähenev pakkumine. Teisalt hinnalanguse läbi teinud projektides müüginimekirjad lühenevad.
Selgelt tunnevad huvi tänases situatsioonis ostjad vaid täielikult valminud korterite ja elamute vastu. Põhimõte, et ostan, ehitan, teen ise on kiiresti kadunud. Heal spetsialistil või hõivatud inimesel ei ole põhitegevuse kõrvalt aega ega tahtmist tegeleda õhtuti volditud ajalehest pilotka peas värvimistöödega.
Kõige suurem defitsiit Pärnus – eramu krunt rannarajoonis – on saamas leevendust. Tuntavalt on huvi vähenenud Pärnu lähiümbruse elamupiirkondade vastu, mida ei ole arendatud selgete põhimõtete järgi ning kus hinnad on võrdsed samaväärsete Pärnu linna eramute ja korterite hindadega. Samas on iseloomulik, et täna ostja ootab odavamat hinda, kui eelmistel aastatel. Välismaalaste huvi Pärnu vastu vähenenud.
Elamispindade üürihinnad on pikemaajalistel lepingutel vahemikus 3000 ... 12000 kuus, millele lisanduvad kõrvalkulud. Lühemaajalistel, kuni kolmekuulistel lepingutel, võivad aga hinnad olla ka kuni kolm korda kõrgemad.
Seotud lood
Eraisikute makseraskuste tõttu sundmüüki
pandud kinnisvara hulk püsib Saaremaal esialgu varasemate aastate tasemel.
Sel kuul Pärnu linnavolikogus arutatav
negatiivne lisaeelarve võtab linnaeelarve elamumessi realt 30 miljonit krooni,
mis oleks kulunud Pärnu elamumessi alale kommunikatsioonide rajamiseks.
Avaron otsustas müüa oma osaluse
kinnisvarainvesteeringute ühisettevõttes ehitus- ja kinnisvaraarendusfirmale
Koger Partnerid ning seni Avaronis kinnisvarainvesteeringute eest
vastutanud partnerile Aadu Ojale.
Enim huvi tuntakse aasta läbi
elamiseks kõlblike suvilate vastu, kuna neid annab kergema vaevaga remontida
ning kiireks sissekolimiseks ette valmistada, kirjutas Äripäeva erilehes
Kinnisvara Arco Vara Kinnisvarabüroo maakler Raiko Heldja.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.