Balti- ja Põhjamaade ühiskonverentsil
"Ärieetikaga korruptsiooni vastu" tõid Nordea pank ja Statoil näiteid, et nii
kingituste jagamisel kui ka klienditeeninduses on ettevõtetes kehtestatud karmid
eetikareeglid.
„Nordeas tehakse sümboolseid kingitusi pühade ja õnnestunud tehingute puhul. Kuid pangas on kindel kord, mis tingimustel võime võtta ja anda kingitusi,“ rääkis Nordea panga vastavuse kontrolli spetsialist Erkka Matias Jaakkola.
„Kõik kingitused, mis on mõjutamise eesmärgil tehtud on keelatud vastu võtta,“ ütles Jaakkola ja lisas, et arusaamatuste vältimisteks on kehtestatud kindel reeglistik.
Üldisest ettevõtte eetikast rääkis Jaakkola, et töötajate koolitustel selgitatakse reegleid ning samuti case study’d töötavad hästi. Nordea panga kõikides filiaalides kehtivad standardsed eetikareeglid.
„ Ettevõtte eetikakood on ühesugune kõigis 40 riigis, kus me tegutseme,“ ütles Eesti Statoil tegevjuht Helle Kirs-Toiger. „Iga kassiir peab teadma ettevõtte põhiväärtuseid,“ lisas ta.
Kirs-Toiger ütles, et eetikast rääkides, põhineb kõik üksikisikul, kuna kõik võtavad vastu otsuseid. „Firmas selgitatakse ühiseid huvisid, et isiklik otsus oleks firma ning ka ühiskonna huvi,“ lisas ta.
Kirs-Toiger tõi näite, et kui ettevõttes tekib konflikt on eetika esimene prioriteet, millega selle lahendamisel arvestatakse. „Samuti koostööpartneritele ja varustajatele selgitatakse täpselt firma äripraktikat,“ märkis ta.
Seotud lood
TI (Transparency International) Läti
juhatuse liige Agris Varpinsh rääkis Balti- ja Põhjamaade ühiskonverentsil
"Ärieetikaga korruptsiooni vastu", et nn kolme venna projekti kõrge
korruptsioonikriteeriumi tõttu laekus konkursile vähe avaldusi.
Justiitsminister Rein Lang rääkis tänasel
Balti- ja Põhjamaade ühiskonverentsil "Ärieetikaga korruptsiooni vastu", et uue
strateegia järgi paneb koostöö avaliku ja erasektori
vahel korruptsioonivastase võitluse kiiremini liikuma.
Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi (VEF)
juhatuse liige Triinu Gröön rääkis Balti- ja Põhjamaade ühiskonverentsil
"Ärieetikaga korruptsiooni vastu", et korruptsiooniindeksi langemine puudutab
kõiki ettevõtteid Eestis - näiteks rahvusvaheliste firmade filiaalid peavad oma
peakontorile ärikeskkonnas toimuvatest muutustest aru andma.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.