Riigikogu lõpetas täna riigikogu liikme
staatuse seaduse muutmise seaduse eelnõu esimese lugemise, seadus lubaks liikmel
töötada riigi osalusega ettevõtete nõukogus.
Eestimaa Rahvaliidu fraktsioon ning Isamaaliidu ja Res Publica Liidu fraktsioon tegid ettepaneku eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata. Ettepanek ei leidnud toetust. Hääletustulemus: 26 poolt, 46 vastu. Eelnõu jäi menetlusse.
Eelnõu kohaselt ei või riigikogu liige oma volituste ajal töötada riigi osalusega äriühingu või riigi asutatud sihtasutuse isiku juhina ega juhatuse liikmena. Riigikogu liige võib olla riigi osalusega äriühingu, riigitulundusasutuse või riigi asutatud sihtasutuse nõukogu liige, esindades riiki kui omanikku või asutajat.
Riigikogu liikme töö eest nõukogu liikmena makstakse tasu teiste nõukogu liikmetega samadel alustel ja korras. Riigikogu liige annab oma tegevusest nõukogu liikmena aru teda nimetatud Riigikogu komisjonile.
Seadusemuudatus lähtub põhimõttest, et riigi osalusega äriühingu nõukogus tegutsemine on riigikogu liikme lisafunktsioon, mis aitab tal paremini täita tema põhifunktsiooni.
Seotud lood
Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas oma
tänasel istungil algatada riigikogu liikme staatuse seaduse muutmise eelnõu, mis
on välja töötatud lähtuvalt õiguskantsleri ettepanekust nr 1 seaduse kooskõlla
viimiseks Eesti põhiseadusega.
Õiguskantsler Allar Jõks saatis riigikogule
ettepaneku viia riigikogu liikme staatuse seadus kooskõlla põhiseadusega.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.