ERI Kinnisvara investeeringute projekti
juht Marek Vikat on veendunud, et turg oma põhja saavutanud ei ole ning elukoha
soetamise mõtet tema samavõrd ei toeta, kui seda teeb kinnisvaraspetsialist Tõnu
Toompark oma blogi tänases sissekandes.
„Kindlasti ei ole turu põhi saavutatud ning hindadel on veel korrigeerimise ruumi. Tänasel turul on müügis objektid, kus äriplaanid on tehtud tõusu peal ning nii kinnistute soetamiseks ja ehitamiseks on võetud suuri kohustusi finantsasutuste ees,“ ütles Vikat.
"Majandusliku külje pealt ei toeta ma praegu elukoha soetamise mõtet – kui inimestel on teised olulised prioriteedid, siis tuleks endale eluase soetada, kuid vastasel juhul soovitan täna ikkagi elukohta üürida," rääkis ERI Kinnisvara investeeringute projektijuht.
„Majandusteooria ütleb lihtsalt: mida enam tuleb turule pakkumist (praegu on pakkumine laes või lage saavutamas), seda suuremaks kujuneb surve hindadele – seega peaks hindadel veel olema langemise ruumi, kuna müüjad soovivad ikkagi oma kinnisvara ära müüa, mitte seda aastaid hoida,“ rääkis Vikat lähitulevikust, tema sõnul toimub sama loogika tänasel üüriturul. „Aga miks peaks näiteks maksma samalaadse korteri eest pangalaenu iga kuu 8000 krooni, kui selle sama korteri saaks üürile võtta 5000 krooni eest kuus?“
Kinnisvaraspetsialist Tõnu Toompark ütles oma blogi sissekandes, et ostmise kasuks tasub otsustada emotsionaalse omamisvajaduse pärast, selle otsuse poole kallutavad ka võimalus ühistu otsustes täieõiguslikult kaasa rääkida, väljaarenemata üüriturg ja sisustamisprobleemid.
Seotud lood
1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin
Vahter ütles, et pikemas perspektiivis on ostmine otstarbekam, sest ajas
kinnisvarahinnad kasvavad ning laenu maksmisega saadakse kodu omanikuks.
Tänases blogisissekandes
soovitab Tõnu Toompark korteri pigem osta kui üürida. Kuldse Börsi vahendusel
üürikorterit otsiv Anžely Uuetoa aga tõdes, et rahaliselt on tal praegu mõttekam
korterit üürida kui osta.
BBC World Service tellis
aripaev.ee-lt Eesti kinnisvara hindasid kajastava küsitluse erinevate maade
kinnisvarasektori probleemidest rääkiva saate tarbeks.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.