Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tööandjad ja ametühingud tõmbavad joont alla
Eesti Kaubandus-Tööstuskoja
poliitikadirektor Reet Teder ütles, et praegu kirjutavad läbirääkijad
memorandumit, kuna põhilistes asjades jõuti kokkuleppele.
Samas jäetakse osa arutusel olnud punkte töölepingu seadusest välja, näiteks Töötukassa ja Tööturuameti ühinemine, kuna see vajab eraldi seadust, lisas Teder.
"Olen nõus Rein Langiga, kes ütles, et 98% ulatuses oleme kokkuleppele jõudnud," rääkis Teder. Ta ütles, et ei saanud leppida ametühingute nõudega, et ka omal soovil töölt lahkunud inimesed saaksid töötukassast hüvitist, mis ulatuks 70 protsendini Eesti keskmisest palgast. Selline number oli läbirääkimiste käigus arutusel, kinnitas Teder.
Enne Veskimägi kommenteeris: "Kirjutage, et Tarmol (Tarmo Kriis - toim) hakkas ametühingutest paha ja ta oksendab praegu. Kõige hullem on Peterson (Peep Peterson - toim), ta on ikka väga jäärapäine."
Tööandjate keskliidu juht Tarmo Kriis ütles
aripaev.ee-le, et koondamisest ette teatamise aeg lühenes, olles alla aasta
töötanud inimestel 15 päeva, kuni 5 aastat töötanud inimestel 30 päeva ja 5-10
aastase staazhiga töötajatel 60 päeva.
Tööandjate keskliidu juht Tarmo Kriis
ütles, et maksimaalne koondamishüvitis vähenes nelja kuu töötasult kolme kuu
tasuni, vähenesid ka hüvitise määrad.
Mõni hetk tagasi tulid läbirääkimiste ruumi
ühest uksest välja ametühingu esindajad ning läksid isekeskis nõu pidama.
Praegustel andmetel soovivad nad 42 punktilist muudatust.
5. novembri USA presidendivalimiste tagajärjel võivad käesoleva aasta viimased kuud osutuda investoritele muutlikuks. Freedom24 analüütikud hindavad, kuidas võiks Donaldi Trumpi võit mõjutada aktsiaturge kaubandus-, energia-, kaitse- ja tehnoloogiasektorites.