Vene esirikkur Oleg Deripaska on
seisukohal, et 7. mail presidendiameti maha panev Vladimir Putin jääb riiki
juhtima kuni 2020 aastani.
Venemaa meediahäbelik esirikkur Oleg Deripaska, kes tegutseb metallide, nafta, lennujaamade ja tsemendi valdkonnas, ütles Reutersi ajakirjanikule, et lääs peaks lõpetama Venemaa kartmise.
„Ma ei näe pärast 7. maid mingit poliitilist riski. Venemaal elamine annab mulle kindlust,“ ütles esirikkur ajakirjanikule.
Vladimi Putini väljavalitu Dmitri Medvedev vannutatakse Venemaa presidendiametisse käesoleva aasta 7 mail. Putinist saab riigi tähtsuselt teine mees ehk peaminister.
„Medvedevi roll on muidugi oluline aga ta peab mõistma, et vastutuse võtmine on suur väljakutse. Nagu olen aru saanud, siis võttis Putin endale vastutuse 2020. aastaks seatud eesmärkide täitmise,“ rääkis oligarh.
Forbes on Deripaska varandust hinnanud 28,6 miljardi dollari suuruseks (286 miljardi krooni). Oligarhi staatust Vene ärieliidis peetakse erakordseks seetõttu, et mees omas häid suhteid Venemaa esimese presidendi Boriss Jeltsiniga ning seetõttu omab ta häid suheteid ka viimaseid päevi presidendi rollis oleva Putiniga.
Seotud lood
500 Eesti jõukaimal inimesel on vara kokku
sama palju kui Vene naftafirma Lukoil juhil Vagit Alekperovil.
Lääne liidrid on mõistnud hukka Venemaa
presidendi Vladimir Putini otsuse, mida Gruusia tõlgendab järjekordse sammuna
oma kahe territooriumi annektsiooni suunal.
Neli Venemaa mõjukat oligarhi – Oleg
Deripaska, Vladimir Potanin, Mihhail Prohhorov ja Ališer Usmanov võitlevad võimu
pärast maailma suurimas niklitootjas Norilsk Nickel.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.