Venemaa peaminister Vladimir Putin andis
täna teada oma valitsuse koosseisu, kus endises ametis jätkavad teiste seas
rahandus-, majandus-, välis- ja kaitseminister ning kus endine peaminister
Viktor Zubkov hakkab kureerima riiklikke projekte ja kalandust.
Zubkov on uues valitsuses üks kahest esimesest asepeaministrist. Teine on endine presidendi abi Igor Šuvalov, kes hakkab tegelema välismajandussuhetega, sealhulgas Venemaa WTO kõnelustega.
Putin nimetas ka viis asepeaministrit, kelle seas on riikliku naftakompanii Rosneft juhatuse esimees Igor Setšin. Asepeaministrid on ka rahandusministri kohal jätkav Aleksei Kudrin, Aleksander Žukov, Sergei Sobjanin, kellest saab peaministri administratsiooniülem, ning Sergei Ivanov.
Välisministrina jätkab Sergei Lavrov.
Energeetikaministeerium on uues valitsuses jagatud kaheks – energiaministeeriumi hakkab juhtima Venemaa tuumareaktorite tootja ZAO Atomstrioeksport endine juht Sergei Šmatko ning tööstus- ja kaubandusministeeriumi Viktor Hristenko.
Uueks telekommunikatsiooni ja massimeedia ministeeriumi juhiks saab Leonid Reimani asemel Igor Štšegolev, endine presidendi protokolliülem ja pressiteenistuse juht.
Oma ametikohale jäid edasi kaitseminister Anatoli Serdjukov ja majandusminister Elvira Nabiullina, põllumajandusministrina jätkab Aleksei Gordejev.
Putini valitsuse justiitsminister on Aleksander Konovalov, regionaalarengu minister Dmitri Kozak, siseminister Rašid Nurgaliev, haridusminister Andrei Fursenko, loodusvarade minister Juri Trutnev, erakorraliste olukordade minister Sergei Šoigu, tervishoiuminister Tatjana Golikova, transpordiminister Igor Levitin, kultuuriminister Aleksander Avdejev ning spordi, noorsoo ja turismiminister – Venemaa jalgpalliliidu juht Vitali Mutko.
Seotud lood
Venemaa mõjukas naftakaupmees ja 60%
ulatuses Eestit läbivat naftatransiiti kontrolliv Gennadi Timtšenko ütleb, et
tal on liiga kiire, et kohtuda oma vana tuttava, Vene mõjuvõimsaima mehe
Vladimir Putiniga, kirjutas Wall Street Journal.
Ärimees Jüri Mõis ütles aripaev.ee-le, et
ta ei oska hoobilt nimetada neid kolme asja, mida Putini valitsuselt
sooviks. Küll teab Mõis aga täpselt, mida tahaks Andrus Ansipilt.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.