Saksa prokurörid teatasid neljapäeval, et
hakkasid uurima väiteid, nagu oleks Deutsche Telekom AG salvestanud ja jälginud
firma juhtide kõnesid, et jälgida info lekkimist meediasse.
Ettevõtte tegevjuht Rene Obermann kinnitas, et ettevõtte tippametnike telefone kuulati pealt enne, kui ta tegevjuhiks sai, kirjutas CNN.
Prokuröride esindaja Bonnis, kus telekomi peakontor asub, Joerg Schindler, kinnitas et uurimine algatati, kuid ei öelnud midagi täpsemat.
Teema delikaatsuse tõttu anonüümseks jäänud telekomi töötaja ütles, et firma peakontor otsiti neljapäeval läbi. Prokuratuur seda väidet kommenteerida ei soovinud.
Deutsche Telekom on vastanud süüdistustele, et mõningaid telefonikõnede andmeid on 2005. ja 2006. aastal pisut vääralt kasutatud. Firma ei kinnitanud, et kõnesid lindistati, vaid väitis, et kõnede detaile, nagu aeg, osalejad ja pikkus, on ebakorrektselt jälgitud.
Firma korraldas eelmisel suvel ka sisejuurdluse, mille tulemusena korraldati ümber kogu turvaosakond.
Deutsche Telekomi aktsia hind kasvas hommikul Frankfurdi börsil 1,1% 16,99 dollarini.
Seotud lood
Deutsche Telekom eitab süüditusi selle
kohta, nagu oleks ettevõte paigaldanud oma töötajate telefonidele
pealkuulamisseadmed.
Saksamaa telekommunikatsiooni gigandile
Deutsche Telekomile on esitatud süüdistus nii töötajate kõnede pealkuulamise
eest kui ka klientide ning ajakirjanike kõnede monitoorimise eest.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.