Venemaa peab majanduskasvu tempo
hoidmiseks kiirenevat inflatsiooni ohjama, ütlesid täna Maailmapank ja
Rahvusvahelise Valuutafond (IMF).
IMFi esindaja Moskvas Poul Thomsen ütles, et inflatsioon Venemaal võib küündida 14 protsendini ning majandus võib kasvada 7,8 protsenti.
Maailmapanga juhtiv majandusteadlane Venemaal Jeljko Bogetic prognoosis Venemaale 12-14protsendilist inflatsiooni ning 8protsendilist majanduskasvu. Mõlemad asutused on laenanud Venemaale miljardeid dollareid 1990ndatel aastatel, kirjutas Bloomberg.
Üheksa järjestikust aastat on riigi majandus kasvanud tänu nafta ja gaasi tuludele. Tõusvad nafta ja gaasi aastatulud võimaldasid valitsusel maksta välisvõlga, tõsta pensioneid ning avaliku sektori palku. Samas päästis see valla tarbimisbuumi.
IMF ja Maailmapank ütlesid, et inflatsiooni kiirenemisega 14,3 protsendini aprillis, mis on viimase viie aasta kiireim tempo, võib majandus üle kuumeneda ning edasine majanduskasv rööbastelt maha joosta.
Seotud lood
Venemaa keskpank avalikustas esmakordselt
Venemaale tulnud välismaiste otseinvesteeringute struktuuri, kirjutas
Vedomosti.
Venemaa asepeaminister Igor Šuvalovi sõnul
tuleb Venemaal piirata riigi rolli aina kasvavas majanduses ning teha eraomandi
puutumatusest kabineti üks peamisi prioriteete.
Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) aruande
järgi peaksid Ida-Euroopa valitsused riigi sisenõudlust pidurdama ja
vähendama majanduslikku tasakaalutust.
Maailmapanga vastavaldatud korruptsiooni
kajastavast raportist selgub, et aastas antakse maailmas kokku triljoni dollari
(11,4 triljoni krooni) jagu altkäemakse.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.