USA senaator Barack Obama sai läinud ööl
kokku demokraatliku partei presidendikandidaadiks saamiseks vajalikud
hääled.
Senaator Barack Obama kinnitas mõne tunni eest Minnesota osariigis peetud kõnes ka omalt poolt, et temast on saanud demokraatide lõplik kandidaat, vahendas uudised.err.ee.
Ta peamine rivaal Hillary Clinton on oma koduosariigis New Yorgis, kus ta aga keeldus allaandmist tunnistamast, ehkki eilse päeva jooksul ennustati korduvalt, et ta seda teeb.
Kuid hetkel on USA peamiseks uudiseks ikkagi see, et Ameerika demokraadid valisid esmakordselt end valimistel esindama suhteliselt noore, mitte valge poliitiku, käimasoleva kampaania rockstaariks nimetatud Barack Obama, kes lubab Ameerikale presidendiks saades suuri muudatusi.
Tänasega algab seega presidendikampaania viimane vaatus, kus kuni novembri esimese teisipäevani, mil valimised toimuvad, on nüüd silmitsi Barack Obama ja ta vabariiklasest kolleeg John McCain.
Seotud lood
Tartu Ülikooli politoloogia õppejõud ja
välispoliitika vaatleja Andres Kasekamp ütles, et Eestil on McCaini ja Clintoni
tõusuga kõvasti vedanud, kuna mõlemad mõistavad Eestile olulist välis- ja
julgeoleku poliitikat kõige paremini.
Kui USA demokraatide presidendikandidaadiks
pürgiv Hillary Clinton kaotab eelvalimistel Barack Obama`le, võib senise
traditsiooni järgi oodata võitjalt abi kampaaniakulude maksmisel, kuhu on
praeguseks laenuna läinud ka üle 11 miljoni dollari Hillary isiklikku raha.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.