Eesti Energia elektrimüük Eestis moodustas
2008. aasta mais 554 gigavatt-tundi (GWh), mis on 3 GWh ehk 0,6% vähem kui
varasemal aastal.
Müügi vähenemine oli suuremas osas tingitud majanduse kasvutempo aeglustumisest, teatas ettevõte.
Müük suletud turu klientidele moodustas 417 GWh, suurenedes 1,8% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, sh. müük äriklientidele praktiliselt ei muutunud ning müük koduklientidele kasvas 8,1 %, teatas ettevõte.
Avatud turul ehk suurtele äriklientidele suunatud müük vähenes 2007. aasta maikuuga võrreldes 10,6% ning moodustas 78 GWh. Müügi kahanemine avatud turu klientide osas oli tingitud osaliselt kliendi lepingu lõpetamisest ja osaliselt tarbimise vähenemisest. Müük võrguettevõtjatele vähenes 1 GWh võrra, moodustades 58 GWh.
Eesti Energia maikuu keskmiseks elektrienergia müügi hinnaks kodumaisel turul oli 418 kr/MWh, keskmine elektrienergia hind Põhjamaade energiabörsil Nord Pool oli 404 kr/MWh. Maikuu võrdlemisi madal keskmine elektrienergia hind Nord Pooli energiabörsil oli tingitud keskmisest kõrgematest veevarudest Norra hüdroelektrijaamade reservuaarides.
Eesti Energia soojusenergia müük 2008. aasta mais oli kokku 71 GWh, mis võrreldes 2007. a. maikuuga kasvas 4 GWh ehk 5,7 % võrra seoses tänavuse 1,3 kraadi võrra külmema ilmaga.
Seotud lood
Eesti Energia maikuu müügitulemustest
selgus, et Eesti Energia maikuu keskmiseks elektrienergia müügi hinnaks
kodumaisel turul oli 418 kr/MWh, keskmine elektrienergia hind Põhjamaade
energiabörsil Nord Pool oli 404 kr/MWh.
Alates tuleva aasta esimesest kuupäevast on
vaja kinnisvara müügi korral esitada energiapass. Praegusel hetkel ei ole aga
energiapassi kuskilt saada, kuna dokument on alles valmimisjärgus majandus- ja
kommunikatsiooni ministeeriumis.
Eesti Energia nõukogu kiitis heaks
kontserni 2007-2008 majandusaasta auditeeritud majandustulemused, mille järgi
kontsern teenis 615 miljonit krooni puhaskasumit.
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.