Eesti Omanike Keskliit on seisukohal, et
igakuine 12kroonine arvetasu on vastuolus võlaõigusseaduse
üldpõhimõtetega.
Tallinna Küte hakkab käesoleva aasta juuli algusest kortermajade lõpptarbijate soojusarvetele igakuiselt lisama 12kroonist arve koostamise ja väljastamise tasu. Uus kulu puudutab kortermaju, kus elanikel on otselepingud Tallinna Küttega. Keskliit on seisukohal, et see on vastuolus võlaõigusseaduse üldpõhimõtetega.
Tallinna Kütte näol on tegemist monopoolses seisundis universaalteenuse pakkujaga, kelle teenuse hind kooskõlastatakse Kaugkütteseaduse kohaselt Konkurentsiametiga. Hind on kulupõhine ning peaks katma kõik teenuse osutamisega seotud kulud, sealhulgas ka arve väljastamisega seonduvad.
Eesti Omanike Keskliidu peasekretär Taavi Madiberk kommenteerib: „Lisatasu nõudmine on kohatu ning vastuolus Võlaõigusseaduse § 6 sätestatud hea usu põhimõttega. Antud põhimõttest tulenevalt ei tohi üks osapool tahtlikult kahjustada teise poole huve, mida kohustus tasuda aastas täiendavalt 144 krooni selgelt on. Lisaks hea usu põhimõttele on eiratud ka Võlaõigusseaduse § 215 lg 3-e, mis sätestab, et teenuste osutamisega seotud kulusid on ostjalt võimalik nõuda ainult juhul, kui need on enne lepingu sõlmimist teatavaks tehtud. Tallinna Küte pole tarbijat lepingu sõlmimisel arve väljastamise teenustasu kehtestamisest teavitanud."
Eesti Omanike Keskliit näeb teenustasu kehtestamise taga lisaks soovile teenida täiendavaid tulusid ka soovi suruda kortermajadele peale suurkliendilepinguid, mis paneksid kohusetundlikud koduomanikud tasuma ka oma võlgnikest naabrite arveid.
"Tallinna Kütte tegevuse näol on tegemist ohtliku pretsedendiga. Eesti Omanike Keskliit seisab selle eest, et koduomaniku kui nõrgema poole huvid oleks kaitstud monopoolse teenusepakkuja omavoli eest," teatas Madiberk, lisades, et tänaseks on mitmed koduomanikud pöördunud oma õiguste kaitseks tarbijakaitseameti poole.
Koduomanike huve esindav Eesti Omanike Keskliit on kodanikuorganisatsioon, mis tänaseks koondab üle 11 000 inimese.
Seotud lood
Tallinna Kütte kliendid pole rahul, et
firma küsib juulis arvete koostamise ja väljastamise eest 12 krooni, küttefirma
esindaja sõnul küsitakse arveraha neilt, kes pole ise maja soojusenergiaarve
üksiklientidele jagamisega hakkama saanud.
Toasooja hüppelise hinnatõusuga seisavad
sügisest tallinlaste kõrval silmitsi ka paljude teiste Eesti linnade elanikud.
Uue sarja esimene saade!
Elisa Eesti juht Andrus Hiiepuu rõhutab uhiuues sarjas “Juhtides tulevikku”, et suurfirmad liiguvad kestlikkuse suunas ja sellega kujundatakse ümber tööstusharud. Kes pole sellega kaasas, jääb lihtsalt maha.