Lõpuaktusel kantud viksitud kingad jalast
ja lendlevad kleidid seljast, ning abituriendid sõidavad homme ja ülehomme suure
hurraaga lõpupeole. Aga kuhu ja millisele?
Juba traditsiooniks on kujunenud, et koolilõpetajad üürivad suurlinnakärast eemal mõne puhkemaja või turismitalu.
Kõlab lihtsalt, ometi ei läinud see Tallinna Pirita majandusgümnaasiumi lõpetajatel pooltki nii libedalt, kui nad lootnud olid. Kui abituriendid telefonis mõnda kohta kinni panna üritasid ja lõpupidu mainisid, tuli justkui kivisein ette.
Peokohtade ja turismitalude pidajad räägivad kui ühest suust, et koolilõpetajaid nad enda asutusse pidutsema ei võtaks.
Harjumaal Rae vallas asuva Kivi turismitalu juht Ly Uukkivi nentis, et kuigi koolilõpetajad on soovinud temalt peopidamiskohta tellida, on ta kategooriliselt keeldunud. «Nad lõhuvad selle raha eest rohkem, kui maksavad,» pidas talu perenaine mõistlikumaks noortepidudesse ettevaatusega suhtuda, sest oleks naiivne loota, et sellised peod mööduks ilma suure koguse alkoholita.
Ometi on enamik gümnaasiumilõpetajaid endale meelepärase peopaiga leidnud ja sõidavad pärast lõpuaktust – homme või laupäeval – maale puhast õhku nautima.
Seotud lood
Eesti reiside populaarsus langes soomlaste
silmis, laevas ööbimisega reise tehti juunis 45% vähem kui eelmine aasta
samal ajal, selgus Soomes tehtud uuringust.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.