Soome mobiilikompanii Nokia sai Euroopa
Komisjonilt rohelise tule, et osta USA digitaalsete kaartide firma Navteq.
Kaup läheb soomlastele maksma 8,1 miljardit dollarit ehk umbes 80 miljardit krooni, olles sellega põhjanaabrite ajaloo suurim äritehing, kirjutas kauppalehti.fi.
Nokia ja Navteq teatasid ostust-müügist möödunud aasta oktoobri alguses, nüüd on ühinemiseks loa andnud ka konkurentsiametnikud. Euroopa Komisjoni otsus tuli enne ootusi. Seda oodati alles augustiks, kuna veel märtsi lõpus teatas komisjon, et küsimuse lahendamise aeg võib pikeneda veel 125 tööpäeva võrra.
USA konkurentsiamet kiitis tehingu heaks juba eelmise aasta detsembris.
Nokia teatas Euroopa otsuse peale, et kõik teed tehingu lõpetamiseks on nüüd lahti ning et firma loodab sellega ühele poole saada viie tööpäeva jooksul.
„See on meie jaoks hea uudis. Nokia internetistrateegias on Navteqil keskne roll, kuna firma käes on oma ala parim oskusteave kaartide ja navigatsiooni kohta, suur kliendibaas ning sektori juhtiv ja maanteede osas kõige laiem kaardiinfo ja tehnoloogiline andmebaas,“ ütles Nokia tegevjuht Olli-Pekka Kallasvuo.
Seotud lood
Nokia valmistub tasuta
operatsioonisüsteemil Linux põhinevate mobiiltelefonide toomiseks turule.
Maailma suurim mobiiltelefonide tootja
Nokia avalikustas täna esimese kvartali tulemused, mis jäid alla analüütikute
ootustele.
Nokia “võta palju jaksad” mobiilse muusika
teenindus sai esmaspäeval hoogu juurde, kui selle teenuste kasutajaks
registreerus ka Warner Music, suuruselt maailma kolmas plaadifirma, kirjutab
Financial Times.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.