BRE Banki analüütikud usuvad, et kokkulepe,
mille kohaselt USA võib paigutada osa oma raketitõrjesüsteemist Poola, võib
tähendada seda, et Venemaa piirab Poola naftatöötlemistehaste varustamist.
Tšehhi nõustus 8. juulil USA radarite paigutamisega oma territooriumile, kirjutas Bloomberg. Järgmisel päeval teatas Venemaa president Dmitri Medvedev, et see otsus oli äärmiselt pettumust valmistav.
11. juulil vähendas Venemaa Tšehhi rafineerimistehase varustamist. Poola suurimale naftafirmale PNK Orlen kuuluv Unipetroli tehas teatas, et tegu oli tehniliste organisatoorsete probleemidega.
„Kärbe oli tõenäoliselt reaktsioon USA-Tšehhi leppele,“ märkis BRE Banki analüütik Kamil Kliszcz. „Me võime oletada, et kui Poola sõlmib USAga sarnase leppe, ootab meid Venemaalt sarnane karistus,“ lisas ta.
90% naftast ja pool vajaminevast maagaasist Venemaalt saav Poola peab USAga läbirääkimisi, et riiki rajada osa USA raketikaitse süsteemist.
Seotud lood
Iraagis on elektrilöögist Pentagoni teatel
surma saanud 13 USA sõjaväelast, surmade ja vigastuste arv armeebaasides
erafirmade poolt tehtud ohutust eiravate elektritööde tõttu on aga tegelikult
suurem.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.