Möödunud nädalal avas PRIA taotlusvooru,
mille eesmärk on võimaldada Eesti kalanduspiirkondadel sarnaselt
põllumajandussektoris juba käivitunud LEADER- meetmele välja töötada iga
piirkonna arengustrateegia ning edaspidi ka tegevuskavad nende
ellurakendamiseks.
„Eesmärk ongi anda otsustamisõigus selle üle, millise suuna peaks mingi piirkond enda arenguks valima, selle piirkonna esindajate kätte,“ selgitas PRIA kalandustoetuste büroo peaspetsialist Angela Annilo. Esimeses etapis saab taotleda PRIAlt toetust strateegia koostamist koordineeriva mittetulundusühenduse loomiseks, piirkonna arengustrateegia väljatöötamiseks ning koostöö arendamiseks, teatas amet.
Kalanduspiirkondade säästva arengu toetuse seitsme aasta eelarve on 400 miljonit krooni, millest 75% tuleb Euroopa Liidult. Käesoleva taotlusvooru eelarve on ligi 10 miljonit krooni ning toetust saab kuni 100% ulatuses abikõlbulike kulude maksumusest.
Annilo sõnutsi on kõnealune Euroopa Kalandusfondi (EKF) meetme 4.1 „Kalanduspiirkondade säästev areng“ toetus suunatud eelkõige rannakalanduse edendamisele. „Toetust saavad taotleda mittetulundusühingud, kelle eesmärk on arendada kohalikku kalanduselu, piirkonna arengut ja koostööd,” rääkis Annilo. Raha saavad taotleda ettevõtjate, mittetulundusühingute (MTÜde) ja sihtasutuste ning kohalike omavalitsuste osalusel moodustatud piirkondlikud mittetulundusühendused ehk tugigrupid, kelle põhikirjaline eesmärk on kalanduspiirkonna säästev areng.
Toetus on mõeldud Hiiumaa, Saaremaa, Pärnumaa, Peipsi järve, Läänemaa, Võrtsjärve, Soome lahe ida- ja läänepiirkonna tugigruppidele.
Euroopa Kalandusfondi toel on Eesti kalandust võimalik seitsme aasta jooksul toetada ligi 1,76 miljardi krooniga.
Seotud lood
Kuigi veel praegu ei pea
põllumajandustootjad oma loomi ja saaki kindlustada, võib see tulevikus muutuda
kohustuslikuks.
Põllumajandusministeeriumi plaani järgi
saaksid kalalaevade utiliseerimistoetust edaspidi vaid need laevaomanikud, kes
annavad ära ka püügikvoodid.
Põllumajandusliku tegevusega alustava noore
ettevõtja toetuse osutus populaarseks - taotlusi laekus PRIAsse esimeses
taotlusvoorus 255, eelarve 56 miljonist kroonist jätkub 95 parima projekti
rahastamiseks.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.