Koduomanikke ühendava Eesti Omanike Liidu
(EOKL) hinnangul vajab Tallinna Vee ja teiste vee-ja kanalisatsiooni
ettevõtete hinnakujundus sõltumatut järelvalvemehhanismi, mis arvestaks
konkurentsiõiguse ja tarbijakaitse aspekte.
EOKL leiab, et kehtiva regulatsiooni kohaselt on veevarustuse ja heitvee ärajuhtimise teenuse ning jäätmeveo hindade ainus regulaator kohalik omavalitsus. Korduvalt on probleemile tähelepanu juhtinud ka endine õiguskantsler Allar Jõks. Eesti Omanike Keskliidu peasekretäri Taavi Madiberki sõnul ei vastusta EOKL hetkel veehinna tõusu, vaid hinna järelvalvemehhanismi puudumist, koosmõjus teiste konkurentsiõiguse ja tarbijakaitse aspektide mittearvestamisega.
"Tallinna Linnale kuulub 34,7% AS Tallinna Vee aktsiatest. Olukord, kus lõpliku monopoolse hinna tavatarbijale määrab sisuliselt äriühingu omanik, ning puudub sõltumatu järelvalvemehhanism, on lubamatu. Kujukalt näitab huvide konflikti tõik, et eelmisel aastal oli AS Tallinna Vesi 820 miljonilise käibe juures puhaskasum 277 miljonit krooni," sõnas Madiberk.
Eesti Omanike Keskliit plaanib näidata üles initsiatiivi veemajanduse kodutarbija huve arvestavaks reguleerimiseks.
Seotud lood
Eesti Omanike Keskliit edastas täna
konkurentsiametile märgukirja õigusliku analüüsiga, näitamaks sõltumatu
järelvalveorgani õigusi ja kohustusi Tallinna Vee hinnapoliitika ohjamisel.
Eesti ja kogu Baltikumi suurim kasutatud autode jaemüüja AS Longo Group pakub kõigis kolmes Balti riigis võlakirju summas 10 miljonit eurot, mille aastane fikseeritud intressimäär on 10% ja tähtaeg kolm aastat. Võlakirjade märkimisperiood kestab kuni 25. novembrini ning on avatud nii jae- kui ka kutselistele investoritele.