Koduomanikke ühendava Eesti Omanike Liidu
(EOKL) hinnangul vajab Tallinna Vee ja teiste vee-ja kanalisatsiooni
ettevõtete hinnakujundus sõltumatut järelvalvemehhanismi, mis arvestaks
konkurentsiõiguse ja tarbijakaitse aspekte.
EOKL leiab, et kehtiva regulatsiooni kohaselt on veevarustuse ja heitvee ärajuhtimise teenuse ning jäätmeveo hindade ainus regulaator kohalik omavalitsus. Korduvalt on probleemile tähelepanu juhtinud ka endine õiguskantsler Allar Jõks. Eesti Omanike Keskliidu peasekretäri Taavi Madiberki sõnul ei vastusta EOKL hetkel veehinna tõusu, vaid hinna järelvalvemehhanismi puudumist, koosmõjus teiste konkurentsiõiguse ja tarbijakaitse aspektide mittearvestamisega.
"Tallinna Linnale kuulub 34,7% AS Tallinna Vee aktsiatest. Olukord, kus lõpliku monopoolse hinna tavatarbijale määrab sisuliselt äriühingu omanik, ning puudub sõltumatu järelvalvemehhanism, on lubamatu. Kujukalt näitab huvide konflikti tõik, et eelmisel aastal oli AS Tallinna Vesi 820 miljonilise käibe juures puhaskasum 277 miljonit krooni," sõnas Madiberk.
Eesti Omanike Keskliit plaanib näidata üles initsiatiivi veemajanduse kodutarbija huve arvestavaks reguleerimiseks.
Seotud lood
Eesti Omanike Keskliit edastas täna
konkurentsiametile märgukirja õigusliku analüüsiga, näitamaks sõltumatu
järelvalveorgani õigusi ja kohustusi Tallinna Vee hinnapoliitika ohjamisel.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.