EAS avas täna ühisturunduse ja välismesside
toetusprogrammid kuni aastani 2013, mis suurendavad Eesti ettevõtete
ekspordivõimet välisturgudel. Euroopa regionaalarengu fondist kaasrahastatud
toetus ulatub kokku 130 miljoni kroonini.
EASi (Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus) juhatuse liikme Maria Alajõe sõnul on riik seni korraldanud ettevõtete ühisstende olulisematel välismessidel, kuid toetuse andmine ühisturunduseks ning välismesside külastamiseks ja nendel osalemiseks on esmakordne, teatas EAS.
„Mõlema toetusprogrammi eesmärgiks on suurendada Eesti ettevõtete toodete ja teenuste tuntust välisriikides ning kasvatada nii firmade ekspordikäivet,“ selgitas Alajõe. „Need toetused ei ole välja mõeldud kuskil kabinetivaikuses, vaid soov selliste toetuste järele tuli ettevõtjatelt, kes välisturgudel juba tegutsevad või alles kaaluvad ekspordi alustamist. Toetuse saamiseks nõutavaid dokumente on minimaalselt ning taotlemine peaks olema jõukohane igale teotahtelisele ettevõttele sõltumata tema suurusest.“
Ühisturunduse programmiga toetab EAS alles alustavate või juba tegutsevate eksportööride ühisturundust välisturgudel, mis võimaldab ettevõtjatel ühiselt rakendada kogemusi ja teadmisi, leida ja kaasata suuremahuliste allhangete täitmiseks koosööpartnereid ning säästa tänu ühistegevusele turunduskulusid. Toetatakse kontaktide otsimist projektijuhi või välispartneri abil, taustauuringute läbiviimist, sihtturgudele suunatud turundusürituste korraldamist välisriigis või Eestis ning projektiga seotud seminaride, infopäevade ja ümarlaudade korraldamist.
Välismessitoetuse programm aitab kaasa kodumaiste ettevõtete ja nende toodangu tutvustamisele välismaal. Programmi raames toetatakse Eesti ettevõtete osalemist välismessidel eksponendina ja välismessi ühiskülastamist. Toetuse maksimaalne suurus ühel välismessil osalemiseks on 750 000 krooni ja messi külastamiseks 40 000–150 000 krooni, omafinantseeringu määr samuti 50%.
Lisaks äsja avatud programmidele toetab Eesti firmade ekspordivõimet EASi eksporditurunduse programm, mida kaasrahastab samuti Euroopa regionaalarengu fond.
Seotud lood
Võõrkapitalil töötavate tehaste kolimine
odava tööjõu ning madala maksukoormusega piirkondadesse parandab Eesti
kaubavahetuse bilanssi, kuna paisutab ekspordinumbreid.
Eesti väliskaubanduse puudujääk oli
mais viimase 21 kuu madalaim kuna vähenev majanduskasv ja kiirenev inflatsioon
vähendasid tarbijate nõudlust imporditud kauba järele.
Tänavu aprillis eksporditi kaupu
jooksevhindades 12,2 miljardi krooni eest, mis on viimase kümne aasta suurim
Eesti kaupade eksport, teatas Statistikaamet.
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.