Riiklik lepitaja Henn Pärn kinnitas, et
täna toimunud Tallinki töötajate hoiatusstreik polnud ebaseaduslik nagu Tallinki
juhtkond on väitnud.
Streigil kohal viibinud Henn Pärn ütles aripaev.ee-le, et tegu pole ebaseadusliku streigiga. „Hoiatusstreiki meie seadused kuigi täpselt ei reguleeri. Rahvusvahelises mõistes on hoiatusstreik surveavaldamismeetod, kui läbirääkimised ei edene," märkis ta.
"Kui Tallink oleks teinud kõik, poleks seda hoiatusstreiki olnud, aga ma ei tea, mis oleks siis olnud firmaga juhtunud," ütles Pärn vastuseks küsimusele, kas Tallink on pingutanud piisavalt, et streiki ära hoida.
Pärn väga optimistlik läbirääkimiste edasiste arengute suhtes pole. „Pakkumiste erinevus on niivõrd suur, et väga raske on praegu prognoosida lahendust,” ütles Pärn võimaliku kokkuleppe saavutamise kohta Tallinki ja ametiühingu vahel.
4. augustil kella 13-14.00 toimus Tallinki laevaperede ühetunnine hoiatusstreik. Hoiatusstreik hõlmas Baltic Princessi, Victoria ja Superstari laevaperesid Tallinna Sadamas, Stari meeskonda Helsingis ja Romantika meeskonda Stockholmis. Tallinna Sadama D-terminali juurde kogunes koos streikivate laevaperedega üle 400 inimese.
Rootsis streigiti M/L Romantika pardal, päikesetekil, sest kapten pani laeva väljapääsud kinni. M/L Star meeskond lahkus Helsingi sadamas laevast terminali. Hinnanguliselt osales streigis 60-70% laevaperedest nii laevade pardal kui terminalides, toimus hilinemisi laevade graafikujärgses väljumises. Hoiatusstreigi eesmärgiks oli juhtida tööandja tähelepanu töötajate nõudmiste tõsidusele käimasolevatel palgaläbirääkimistel.
Seotud lood
Viimased aastad on olnud Saksamaal eriti
streigirohked ja lõppu veel ei paista. Statistika näitab, et suur osa
streikidest toob töötajatele palgatõusu.
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing
(EMSA) on riikliku lepitaja Henn Pärna kompromissettepanekuga üldiselt rahul,
kuid esitas siiski mõned parandused.
Riiklik lepitaja Henn Pärn esitas täna AS
Tallink Grupi ja EMSA esindajatele omapoolse ettepaneku palgaleppe sõlmimiseks
aastateks 2008-2010.
LHV analüütik Erki Kert leiab, et laias
plaanis seisavad nii Tallink kui tema aktsionärid streigis ühel poolel.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.