LHV analüütik Erki Kert leiab, et laias
plaanis seisavad nii Tallink kui tema aktsionärid streigis ühel poolel.
"Streigiga hoiatati juba eelmisel nädalal, mistõttu tänasele (eilsele - toimet.) aktsiahinnale see tõenäoliselt olulist mõju ei omanud," ütles Kert eile aripaev.ee-le.
Pikaajaline mõju aktsiahinnale sõltub aga suuresti sellest, milliste tulemustega streikimine ja streigiga ähvardamine lõpeb. "Mida suurem tööjõukulude kasv, seda negatiivsem mõju aktsiale. Lisaks sellele on streigiähvardused juhtunud Tallinki jaoks suhteliselt ebameeldivale ajale, kuna kasvavad kütusehinnad on niigi kasumit survestamas," lisas analüütik.
Kuna Tallinkil on hoiatusstreigi ja septembrikuise streigiähvarduse kohta usutavasti mõnevõrra enam infot kui laial avalikkusel, on ka nende taktikat raske kommenteerida, märkis Kert. "Laias plaanis seisavad nii Tallink kui tema aktsionärid streigis ühel poolel, mistõttu ma väikeaktsionärina praegusel hetkel väga ei muretseks," lausus analüütik.
4. augustil kella 13-14.00 toimus Tallinki laevaperede ühetunnine hoiatusstreik. Hoiatusstreik hõlmas Baltic Princessi, Victoria ja Superstari laevaperesid Tallinna Sadamas, Stari meeskonda Helsingis ja Romantika meeskonda Stockholmis. Tallinna Sadama D-terminali juurde kogunes koos streikivate laevaperedega üle 400 inimese.
Rootsis streigiti M/L Romantika pardal, päikesetekil, sest kapten pani laeva väljapääsud kinni. M/L Star meeskond lahkus Helsingi sadamas laevast terminali. Hinnanguliselt osales streigis 60-70% laevaperedest nii laevade pardal kui terminalides, toimus hilinemisi laevade graafikujärgses väljumises. Hoiatusstreigi eesmärgiks oli juhtida tööandja tähelepanu töötajate nõudmiste tõsidusele käimasolevatel palgaläbirääkimistel.
Seotud lood
Hoiatusstreigi käigus nõudsid töötajad
palga suurendamist ja paremaid töötingimusi.
Riiklik lepitaja Henn Pärn kinnitas, et
täna toimunud Tallinki töötajate hoiatusstreik polnud ebaseaduslik nagu Tallinki
juhtkond on väitnud.
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu
(EMSA) aseesimees Jüri Lember kinnitas, et Tallinki juhtkond pole teinud
pakkumist, mis võiks streigi ära jätta.
Tallinki aktsionär Viljar Jaamu ütles, et
ei taha tänasele streigile hinnangut anda ning usub, et Tallinki juhtkond
lahendab kindlasti kujunenud olukorra.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.