Peaminister Andrus Ansip ütles valitsuse
pressikonverentsil, et tulumaksude alandamise edasilükkamist on küll valitsuses
arutatud, ent Reformierakond on selle vastu.
„Oleme valitsuses rääkinud võimalusest lükata tulumaksualandamised edasi, kuid ma põhimõtteliselt ei saa nõus olla sellega, et me lükkame majanduse elavdamise ühe olulise instrumendi rakendamise edasi ehk siis otseste maksude alandamine on Eesti konkurentsivõime küsimus,“ rääkis Ansip.
Ansipi sõnul on reformierakonna seisukoht selge - erakond on vastu sellele, et karistada maksudega inimeste ettevõtlikkust ja töökust ning peetakse oluliseks otseste maksude alandamist. Maksustama peaks peaministri sõnul inimeste negatiivseid harjumusi nagu tarbimist ja saastamist.
Kuigi maksude alandamist peetakse oluliseks, siis võimalusi Ansip selleks ei näe.
„Kui vaadata Eesti üldist maksukoormust, siis me oleme Euroopa Liidu nelja madalaima seas. Ja ma ei näe erilisi võimalusi üldise maksukoormuse edasiseks alandamiseks. Samas pean vajalikuks tööjõu maksukoormust oluliselt alandada ja seetõttu üksikisiku tulumaksumäära ja ettevõtte tulumaksumäära alandamine on väga olulise tähtsusega,“ lausus Ansip.
„Kui maksumuudatustest otsida tulu lisaeelarvesse, siis tuleks arutada seda, kas on väga mõistlik rakendada ettevõtte maksustamise korda juba uuest aastast või tasub seda aasta või teise võrra edasi lükata.“ Eelarve jaoks tähendaks edasilükkamine Ansipi sõnul seda, et järgmisel aastal tuleb 1,4 miljardit krooni eelarvesse täiendavalt juurde.
Seotud lood
Valitsusjuht Andrus Ansip kulutas tänasel
valitsuse pressikonverentsil suure hulga ajast mobiili ID-süsteemi ja Samsungi
telefoni promomisele.
Peaminister Andrus Ansipi sõnul peaksid
halbade uudiste ootajad praegu veel viimast võtma, sest mitmed märgid viitavad
majanduse olukorra paranemisele.
Maksu- ja tolliameti andmetel on seitsme
kuu jooksul riigieelarvesse laekunud 40,7 miljardit krooni, mis on 55,4
protsenti planeeritud maksutuludest.
Peaminister Andrus Ansip ütles tänasel
valitsuse pressikonverentsil, et näeb eelarve vastuvõtmisel ainult ühte varianti
– see peab olema tasakaalus.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.