Peaminister Andrus Ansipi sõnul peaksid
halbade uudiste ootajad praegu veel viimast võtma, sest mitmed märgid viitavad
majanduse olukorra paranemisele.
„Pessimistid peaksid kiirustama ja võtma viimast. Mitmed märgid näitavad, et asi läheb paremaks. Ekspordi kasv on olnud väga hea. Eestit külastanud turistide arv on olnud viimasel ajal suurem kui kunagi varem. Juulis on olnud head maksulaekumised,“ märkis Ansip tänasel pressikonverentsil.
Tema sõnul on halvemaid uudiseid võimalik oodata augustis. „Järgmisel kuul on maksulaekumised kehvemad. Juulis on alati head laekumised olnud, augustis ja septembris aga kehvemad ja detsembris, siis on jälle hea seis. Juulis laekus eelarvesse 7,5 miljardit krooni makse. Kuid ei tahaks, et keegi eufooriasse satuks ja ütleks, et lisaeelarvet polnudki vaja teha,“ lisas Ansip.
Rahandusministri Ivari Padari sõnul pole praeguste laekumiste põhjal teist lisaeelarvet teha vaja. „Praeguste laekumiste järgi võib öelda küll, et teist lisaeelarvet teha pole vaja, kuid täpselt oskame seda öelda uue aasta jaanuaris. Täna töötame graafikus ja suuri anomaaliaid pole. Majanduse prognoosimine iseenesest on tänamatu tegevus,“ lausus Padar ning lisas, et lõplik kokkuvõte juuli laekumiste kohta tehakse järgmisel pressikonverentsil.
„Ministeeriumid esitavad oma uue aasta eelarve eelnõud rahandusministeeriumile 4. augustil, lisaaega on palunud praeguse seisuga kultuuriministeerium, sotsiaalministeerium ja riigikohus, kuid võimalik, et lisaaega polegi vaja, küsimus on pigem päevades,“ märkis Padar.
„Kui ütleme, et liigume negatiivse eelarve graafikus, siis oleme me väga konservatiivsed,“ lisas Ansip.
Seotud lood
Regionaalminister Siim-Valmar Kiisleri
sõnul on Tallinna näitel linnaosavalitsused moondunud praeguse linnavõimu
tulemusena parteiaparaadi tööriistaks.
Aprilli, mai ja juuni maksulaekumisi
vaadates võib opositsiooni ja ajakirjanduse küsimusele, kas tehtud lisaeelarve
oli piisav, vastata, et mingit põhjust uuteks lisaeelarveteks ei ole, ütles
aripaev.ee-le riigikogu liige ja sotsiaaldemokraat Eiki Nestor.
Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Urmas
Klaasi sõnul ei tohiks parlament takerduda ühe aasta eelarvekärbetesse, tema
sõnul on vaja riigimehelikkust, et kaugemaks tulevikuks õige kurss maha
panna.
Justiitsministeerium ei pea
rahandusminister Ivari Padari poolt järgmiseks aastaks ette antud 1 701,48
miljoni krooni suurust piirsummat reaalseks ning küsib 235,82 miljonit krooni
lisaraha.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.