Südantlõhestavate välireklaamidega lastele
raha korjavad haiglad deklareerisid mullu 161 ja 11 miljonit krooni kasumit,
kirjutab Ekspress.
"Miks on vaja küsida abi kaaskodanikelt, kui on olemas riik ja haigekassa?" küsib toetusfondi lehekülg oma abipalumise põhjuste osas ise. Ja vastab samas: "Haigla põhiravikulud haigekassa katabki, kuid seni ei ole jätkunud raha vajalike kallihinnaliste ravimite ja aparatuuri muretsemiseks, haigla remondiks ning personali täiendõppeks."
Tallinna lastehaiglal läks mullu nii hästi, et üle jäi 11 miljonit - haigla majandusaasta aruannet auditeerinud audiitorid nimetavad seda sõna otseses mõttes kasumiks.
Majandusaruanne paljastab, et lastehaigla toetusfondil on eelmistel perioodidel akumuleeritud tulemit 6, 2 miljonit krooni ja varasid kokku 10, 7 miljonit eest. Umbes 3,1 miljoni krooni eest oli fondil erinevaid väärtpabereid, enamasti võlakirju ja fondiosakuid.
Seotud lood
Ülevenemaalisest uuringust selgus, et 46%
Venemaa elanikest peab välismaale ümberasumise põhjuseks sissetulekute
suurendamist.
Justiitsministeerium ei pea
rahandusminister Ivari Padari poolt järgmiseks aastaks ette antud 1 701,48
miljoni krooni suurust piirsummat reaalseks ning küsib 235,82 miljonit krooni
lisaraha.
2009. aastal kasvavad pensionid selle aasta
omadega võrreldes 2,7 miljardit krooni, moodustades 21% riigieelarvest. Riik ei
suuda pensionitõusu aga sotsiaalmaksust katta.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.