Keskerakond tegi täna ettepaneku teha ümber
riigikogu erakorralisele istungjärgule esitatud Gruusia-teemalise avalduse tekst
ning võtta sealt välja kõik süüdistused Venemaa suhtes.
Kui 37 riigikogulase koostatud avalduse teksti eelnõu algab lausega "Riigikogu mõistab hukka Vene Föderatsiooni sõjalise agressiooni Georgia vastu ning väljendab sügavat muret selle tagajärgede pärast", siis Keskerakonna ettepanekul oleks see lause järgmine: "Riigikogu mõistab otsustavalt hukka sõjategevuse Venemaa ja Georgia vahel ning väljendab sügavat muret verevalamise tagajärgede pärast," vahendas ERR.
Keskerakonna ettepaneku kohaselt peaksid avalduse tekstist kaduma kõik laused, kus Venemaad nimetatakse agressoriks, võrreldakse teda natsionaalsotsialstliku Saksamaaga ning esitatakse ultimaatum lõpetada läbirääkimised Euroopa Liidu ja Venemaa vahelise koostöö ja arengu lõpetamiseks.
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ütles kommentaariks Gruusia sündmustele: "Selleks et vägivalla eskaleerumist peatada, peaks Eesti kasutama kõiki oma kontakte mõlemal poolel, ta peaks olema võimeline kõnelema mõlema osapoolega, nii nagu teevad seda Prantsusmaa, Soome, Saksamaa."
"Paraku ei ole meil piisavaid diplomaatilisi kontakte Venemaaga ja me teame asjadest vaid niipalju, kui läänest tilgub," märkis Savisaar.
Seotud lood
Keskerakonna fraktsioon otsustas täna mitte
toetada Riigikogu Gruusia avaldust, sest väliskomisjon otsustas jätta
arvestamata avalduse teksti muutmiseks tehtud Keskerakonna ettepanekud.
Riigikogu ELi asjade
komisjoni esimees Marko Mihkelson tõstatas oma blogis küsimuse, kas CNN võib
olla Vene infosõja teenistuses.
Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni
esimees Marko Mihkelson kirjutas oma blogis eile hilisõhtul, et
teda teeb murelikuks, et meie tuleviku ja julgeoleku nimel esitatakse väga
küünilisi ning rahvusliku julgeoleku põhialustega vastukäivaid seisukohti Eestis
siiski mõju omavate isikute poolt.
Silmet Grupi juhatuse esimees Tiit Vähi
ütles täna aripaev.ee-le Gruusia-Venemaa konflikti kommentaariks, et
soovitaks Eesti poliitikutel kasutada tarkust natuke vait olla ja jälgida
USA ning EL juhtide reageeringuid.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.