Vikingi Motorsi juht Üllar Taniberg ütles
2008. esimese poolasta tulemuste kohta, et keskklassi autode müük ei edene, aga
seepärast ei ole mõtet peaga vastu seina joosta. Kallid autod müüvad endiselt
hästi.
„Tuleb käituda vastavalt turule,“ rõhutas Taniberg, vastates küsimusele, kas on plaanis hakata mitte hästi müüvate automarkide müüki kuidagimoodi edendama. „Ei ole mõtet ju peaga vastu seina joosta.“
Tema on sõnul on kasumi pidurdumise taga Eesti majandus, mida on mees ka varasemalt öelnud. „Keskauto müük on maas, kallite autode müük mitte,“ teavitas Taniberg olukorrast. „Näiteks Saabil ja Hummeril on hästi läinud.“
Taniberg võrdles olukorda 1998. aastaga, mil samuti kallis auto hästi müügiks läks, vaatamata halbadele aegadele majanduses pärast nn Vene kriisi. Tema hinnangul lubab endale kallist autot rasketel aegadel see, kes seda endale kogu aeg on lubanud.
Üldkokkuvõttes jäi Viking Motorsi juht 2008. poolaasta ettevõtte majandustulemustega rahule. Nagu 2007. a majandusaruandes kirjas, kavatseb Taniberg selle aasta lõpuks ettevõttele 10 miljonit krooni kasumit teenida. „Arvan küll,“ ütles Taniberg 10 mln krooni kasumigraafikus püsimise kohta, sest ta teab, milline oli müük juunikuus.
Viking Motorsi käesoleva aasta esimese poolaasta realiseerimise netokäive oli 131 miljonit krooni ning kasum majandustegevusest 2 miljonit krooni. Ettevõtte möödunud aasta kuue esimese kuu realiseerimise netokäive ulatus 189 miljoni kroonini ning kasum majandustegevusest oli 11 miljonit krooni.
2007. a oli kontserni käive kokku 406 miljonit krooni ja teeniti 13,5 miljonit krooni kasumit.
Eestis ja Lätis müüdi kokku 439 Opelit, 205 Saabi, 103 NAVi (Cadillac, Corvette, Chervolet ja Hummer) sõidukit, 20 Kiat ja 248 kasutatud sõidukit, 58,8 miljoni krooni eest varuosi ja 22,4 miljoni krooni eest remonditunde.
Seotud lood
Viking Motorsi juhatuse esimees Üllar
Tanibergi sõnul on automüügi kukkumine 25% täiesti normaalne Eesti jahtuvas
majanduses.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.