Eurotsooni majandus tõmbus teises kvartalis
0,2% võrra kokku, seda just Saksamaa SKP vähenemise tõttu.
Saksamaad ei ole veel tabanud majanduslangus, samas on osa Euroopa riike juba tehniliselt majanduslanguses, kirjutas spiegel.de.
Saksamaa SKP kahanes aprillist juunini 0,5%. Prantsusmaa ja Itaalia on teatanud SKP vähenemisest 0,3% võrra.
Analüütikud näevad Saksamaa ja ülejäänud eurotsooni hädade taga ettevõtete vähest investeerimisaktiivsust, ehitusprojektide aeglustumist ja tarbimisest kokkutõmbumist. Olukorda teeb keerulisemaks ka USA kinnisvaralaenuturu kriis, kiirelt kasvavad energia- ja toiduhinnad, mis on viinud inflatsiooni Euroopas 16 aasta kõrgemale tasemele.
Seni ei ole ükski eurotsooni riik langenud majanduslangusesse. Neljapäeval ilmunud statistika kohaselt kasvas eurotsooni SKP võrreldes eelmise aasta sama ajaga 1,5%. Ainsad euroliidu riigi, mida võib tehniliselt pidada majanduslanguses olevaks, on Eesti ja Taani ning Läti näib suunduvad majanduslanguse poole.
Eelmisel nädal ütles Euroopa Keskpanga juht Jean-Claude Trichet, et Euroopa majanduskasv on kolmandas kvartalis tõenäoliselt väga nõrk.