SEB e-Tehnoloogia divisjoni direktori
asetäitja Meelis Nurk selgitas aripaev.ee-le, et tõhus võitlus pangakaartide
kopeerimise vastu jätab kurikaelad teadmatusse.
"Paraku näitab maailma kuritegevuse ajalugu, et on avatud kõige vargakindlamaid lukke ning ükski turvameede ei luba veel kinnitada, et võit kurikaelte üle on lõplik," kommenteeris Nurk Sampo ja Nordea panga uusi turvavõtteid pangakaartide kopeerimise vastu.
"SEB on katsetanud füüsilisi anti-skimmingu seadmeid, kuid ainuüksi nendele me sularahaautomaatide turvalisust üles ehitanud pole. Parim relv skimmerite vastu võitlemiseks on see, et kurjategija ei tea täpselt, kuidas vastutegevus toimub. Ehk siis füüsilisi turvameetmeid toetavad varjatud turvameetmed," lisas Nurk.
"Väga efektiivne vahend väärkasutamise ärahoidmisel on tehingute pidev monitooring. Samuti saab sularahaautomaati seadistada nii, et kaardilugeja võtab kaarti sisse seda järk järgult edasi-tagasi liigutades," rääkis Nurk.
Ta märkis: "Varjatud meetodeid on tegelikult mitmeid, kuid arusaadavalt ei ole võimalik kõiki neid tutvustada. Siiski võib öelda, et meie kogemus näitab, et kõige efektiivsemad on vahendid, mille vastu on keeruline võidelda, kuna teine pool ei tea täpselt, milline on anti-skimmimise meetodi toimimispõhimõte. Skimmeritega võitlemine on pidev töö, kus tulemust annab rida kombineeritud turvameetmeid."
Seotud lood
Täna ennelõunal röövisid Helsingis
relvastatud kurjategijad Sampo Panga kontorit, kirjutas YLE Uutiset.
Kuna maailmas on kasvamas kaardiandmete ja
PIN-koodide varastamise tendents, paigaldavad Sampo ja Nordea Pank
sularahaautomaatidele anti-skimmingu ehk kaardi magnetribalt kaardiandmete
kopeerimise ja PIN-koodi varastamise vastased seadmed.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.